"התרשמנו מהכנות של נתניהו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זימן הבוקר (ראשון) לפגישה בלשכתו את נציגי "מאהל הפראיירים והמחנה המשותף", אשר מוחים מזה למעלה משבוע מול משרד ראש הממשלה.

בצאתם מן הפגישה סיפרו נציגי המאהל,  בועז נול, עידן מילר, יואב קיש, זוהרה ברגר-צור ויותם ברגר, כי נתניהו התחייב כי יעשה כל מאמץ על מנת לחוקק את חוק שירות לכל, ובמידה ולא יצליח לעשות זאת ירוץ בבחירות הקרובות על הדגל הזה.

"לא קיבלנו הבטחה לסדר פעולה מפורט, התרשמנו מהכנות ומהרצון אבל אנחנו ממשיכים במאבק", אמרה זהרה ברגר-צור.

מלשכת ראש הממשלה נמסר, כי בפגישה אמר נתניהו לנציגים, כי "חלוקת הנטל חייבת להשתנות. מה שהיה לא יהיה. זאת פגישה שנייה שלנו בחודשים האחרונים. אני יודע שיש הרבה טרמפיסטים שהצביעו בעד הארכה אוטומטית של חוק טל. אני לא כזה. חוק טל יוחלף בחוק שוויוני יותר, צודק יותר ואני אביא אותו. החוק החדש יכלול גם שירות אזרחי לערבים. צריך לעשות זאת מבלי לשסות ציבור בציבור. השינוי יהיה כרוך בהרחבת מסגרות ובהגדלה תקציבית. זה יעד בסדר עדיפות גבוה לביטחון המדינה".

הבוקר פורסם, כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר למקורביו כי לא ייכנע לסחטנות פוליטית ולא יהסס ללכת לבחירות. עם זה, היה רוצה להשלים קדנציה של 4 שנים ולהוביל את הממשלה ביציבות עד למועד החוקי לבחירות.

נתניהו הגיב לדרישה של סיעות האופוזיציה להקדים את הבחירות ולדברי שר החוץ ליברמן אתמול כי נסתיימה מחוייבות "ישראל ביתנו" לקואליציה.