ספר קוראן
ספר קוראן פלאש 90

הכומר האמריקני הראדיקלי מכנסיית 'מרכז עולם היונה' שבפלורידה טרי ג'ונס שרף פעם נוספת עותקים של הקוראן וכן דיוקן של מוחמד. כך דווח בסוכנות הידיעות הצרפתית.לפי הדיווח, ג'ונס ביצע את המעשים בכנסייה שלו בעיר גיינסוויל שבמדינת פלורידה ביום שבת. עוד דווח כי כ-20 בני אדם נכחו במקום באותו זמן.

נזכיר כי לקראת יום השנה לאסון התאומים בשנת 2010 הודיע הכומר על כוונתו לקיים טקס מיוחד ביום השנה לפיגוע הטרור הגדול בהיסטוריה ובמהלכו לשרוף ספרי קוראן. בעקבות הדברים החלה תנועת מחאה מוסלמית ונוצרית נגד הכומר ואנשי הכנסייה.

בהפגנה שהתקיימה לאחר מכן באפגניסטאן שרפו המפגינים בובה בדמותו של ג'ונס וקראו קריאות בגנותו ובגנות ארצות הברית ובשבח האיסלאם והקוראן.

בצבא ארצות הברית התעורר באותה העת חשש כבד שהכוונה לקיים את הטקס יוביל לגל אלימות נגד חיילי ארה"ב והמערב באפגניסטאן ולא רק בה, ובנציגויות אמריקאיות ברחבי העולם. הבית הלבן פרסם הודעת גינוי נגד הכוונה לקיים את הטקס. לנוכח המחאה והגינויים הודיע כי הוא נסוג מכוונתו לשרוף ספרי קוראן ובניסיון להסביר את הזיגזג בעמדותיו הופיע בתוכנית "היום", ואמר שמטרת הכנסייה שלו היתה "לחשוף את העובדה שיש פן באיסלאם שהוא מאוד מסוכן ומאוד קיצוני", וכי "המטרה הזו הושגה".

כאמור, כעת בחר לבצע את שריפת הקוראן ואף דיוקן של מוחמד.