רכב כביש
רכב כבישצילום: פלאש 90

תושבת היישוב נריה שבמערב בנימין נתקלה אמש (שלישי) במארב מתוכנן של שודדים פלסטינים, ליד צומת הדואר כשהיא עושה את דרכה ליישוב. שתי מכוניות פלסטיניות הגיחו וחסמו את דרכה, יושבי המכונית רצו לקראתה וניסו להיכנס לרכבה.

תושב האזור סיפר הבוקר בראיון לרדיו "קול ברמה" כי לאחר שהנהגת נחסמה, היא גילתה תושייה, ובעוד שהפלסטינים מנסים לפרוץ לרכבה היא לחצה על דוושת הגז, התנגשה בחזקה במכוניות של השודדים ונמלטה מהמקום.

נזכיר כי בחודשים האחרונים אירעו מספר ניסיונות ואירועי חטיפות רכבים ע"י פלסטינים, בעיקר כאשר מדובר בנשים שנוסעות לבדן. בכמה אירועים נזרקו הנהגים מכלי הרכב תוך איומים בכלי נשק קרים, הרכבים נשדדו והטראומה וחוסר הביטחון מלווים את תושבי היישובים הנוסעים בדרכים.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי המקרה המדובר מוכר להם וכי הם בעצומה של החקירה ואף גבו עדות מהנהגת. ביחס לכלל אירועי חטיפות הרכבים נמסר מהמשטרה כי הם מטופלים בחומרה כמו כל אירוע שמערער את ביטחון התושבים. נציין כי לפני כחצי שנה נלכדה חולייה מהעיר קלקיליה לאחר פעילות סמויה של המשטרה.

התושבים דורשים מצה"ל והמשטרה לייחס לאירועים מהסוג הזה אופי של פיגוע טרור, שכן המרחק משוד לרצח לא רב בהתחשב במציאות הביטחונית ביהודה ושומרון.