העוזרים הפרלמנטאריים בארוחת מחאה

במחאה על עליית מחירי מזנון הכנסת קיימו העוזרים הפרלמנטאריים סעודת פועלים מחאתית והסתפקו בקרקרים, חומוס, לחם, טונה ושתיה קלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ב

המאבק על עליית מחירי המזנון בכנסת ממשיך לצבור תאוצה, כאשר לאחר הודעת חלק מהעוזרים הפרלמנטריים על החרמת המזנון, קיימו היום יותר מ-20 עוזרים "סעודת פועלים" משותפת. העוזרים מוחים על עליית המחירים שנעשתה בחודש האחרון עם החלפת הזכיין בכנסת והעלאת המחירים בכ-30%, באופן חד צדדי.

העוזרים התכנסו בשעות הצהריים, באחד מחדרי הסיעות בכנסת, והשביעו את רעבונם בארוחה שכללה: ,לחם, חומוס וסלטים, קרקרים, חמוצים, טונה ושתיה קלה.

אריק בן שמעון, עוזרו של ח"כ אורי אריאל, אמר כי לא יעלה על הדעת שלא יתחשבו כלל בעובדי הכנסת. "אנחנו מבינים את הצורך של הזכיינים להרוויח על מנת לא לפטר את העובדים בתקופת הפגרה, אבל לא צריך לשם כך לפגוע בעוזרים. ניתן לעשות מחיר דיפרנצילאי לפיו עובדי כנסת שיציגו תעודה ישלמו את המחיר הישן ואילו אורחים מבחוץ ישלמו מחיר גבוה יותר".

ריטה פרייס, עוזרתו של ח"כ מגלי והבה "אופן פעילותה הטבעי של הכנסת, הפועלת מצאת החמה ועד צאת הכוכבים, מחייב את העומדים בראשה להתחשב בעובדים ובפרט בעוזרים הפרלמנטרים, שנאלצים להסתפק בשכר נמוך יחסית ועוד להוציא מכיסם לפחות כ- 500 ש"ח בחודש על ארוחת היוקרה המוגשות במזנון הכנסת החדש. במשרדי הממשלה האחרים מסובסדות הארוחות ועלותן אינה עולה על 5 ₪ לארוחה מלאה. מצער לדעת שוועד העוזרים נמנע מלהתערב בכך שמביע אדישות לנוכח מצב אבסורדי זה מחד ואינו פועל להעלאת השכר לרמה שיצדיק את עלות הארוחות במזנון הכנסת, מאידך. בכוונתי להדיר את רגליי מהמזנון ואני מקווה שגם חבריי ינהגו כמוני ובכך נשפיע על הנהלת הכנסת וזו תכריז על החזרת המחירים הישנים לטובת העובדים".

עוזר נוסף אמר במקום כי "לא ייתכן שהמחירים יעלו בעשרות אחוזים, והעוזרים, שגם כך השכר שלהם נשחק, לא יעמדו בהוצאה בסיסית כמו אוכל".טוען....