"הקמת החומה בצפון, לא תחזיר לנו את דב"

שמואל הררי אחיו של סא"ל דב הררי, שנהרג בגבול הצפון מיצר על כך שבמדינת ישראל רק לאחר שקורה אסון מפיקים את הלקחים.

בני טוקר , י' באייר תשע"ב

"הקמת החומה בצפון, לא תחזיר לנו את דב"-ערוץ 7
גבול לבנון
חגי הוברמן

שלשום, החלו העבודות על חומת גבול חדשה מבטון, שתחצוץ בין צבא לבנון ומחבלי חיזבאללה לבין חיילי צה"ל ותושבי מטולה, במקום בו נהרג לפני כשנתיים סא"ל דב הררי הי"ד מירי חיילים לבנוניים בגבול, בעת פעילות מבצעית.

אחיו, שמואל הררי אומר לערוץ 7, כי מבחינתם הקמת החומה באה מאוחר, "לפני שבועיים הגיע אלינו המח"ט יניב עשור, עם הסיכום של האירוע שבו נהרג אחי. אבי יעקב הררי, ניצול שואה בן 80, אמר לו, שהוא לא מקבל את סיכום התקרית. מבחינתנו הממשלה וכוחות הביטחון לא פעלו כמו שצריך והיה אפשר למנוע את הארוע".

לדבריו, חבל שמדינת ישראל נזכרת להקים חומה רק אחרי שקורה אסון, "היו שם מצלמות, וכל הזמן ראו איך החיילים בצבא לבנון מתגרים בחיילי צה"ל. אח שלי היה שם תמיד בחזית, בראש. אבא שלי כבר אמר להם לפני שנה, תקימו שם חומת בטון אבל לא התייחסו אליו. שלשום שמענו ברדיו שבונים שם חומה, אבל לקח להם יותר מדאי זמן כדי להגיע למסקנה הזאת".

שמואל הררי מיצר על כך  שתרבות הסמוך, היא התרבות השלטת במדינה, "כל דבר אומרים יהיה בסדר, אל תדאג. אז למה עכשיו הם בונים חומה, הרי היא יכלה להציל את אח שלי. אבל במדינת ישראל את המסקנות מסיקים רק אחרי שקורים אסונות. כמו שאומרים אחרי שהסוסים בורחים מהאורווה סוגרים אותה".