הסכם קיבוצי לעובדי דיסקונט למשכנתאות לשעבר

במסגרת ההסכם: שכרם של עובדי דיסקונט למשכנתאות יותאם לשכרם של עובדי בנק דיסקונט בהתאם להסכם מיוני 2011.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ב

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד, ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות, ציון שמע ויו"ר ועד עובדי דיסקונט למשכנתאות, דורון קלר חתמו הבוקר (חמישי) עם אתי לנגרמן, מנכ"לית בנק דיסקונט למשכנתאות וסמנכ"ל משאבי אנוש דיסקונט, יוסי פרץ על הסכם קיבוצי המבטיח את זכויות עובדי בנק דיסקונט למשכנתאות עם מיזוגו עם בנק דיסקונט, הסכם המבטיח את המשך העסקתם של כלל העובדים בבנק המעוגנים תחת הסכם קיבוצי. 

במסגרת ההסכם, שכרם של עובדי דיסקונט למשכנתאות יותאם לשכרם של עובדי בנק דיסקונט כפי שנחתם בהסכם ביוני 2011, דבר שיתבטא בתוספת שכר שתשולם לעובדים במשכורת הקרובה שלאחר המיזוג. כמו כן, הושגו תוספות נוספות לעובדי דיסקונט למשכנתאות בהתאם להסכמים הקיבוציים הקיימים בדיסקונט.

עוד הושג בהסכם כי הנהלת בנק דיסקונט למשכנתאות תציע תכנית פרישה מרצון לעובדים הקבועים בתנאים משופרים וכי תנאי גמלאי בנק דיסקונט למשכנתאות יישמרו ולא ייפגעו.

המו"מ נוהל מצד ההסתדרות על ידי ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות, ציון שמע, היועמ"ש של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, עו"ד מיה פרי-אלתרמן, מצד העובדים על ידי עוה"ד בני ואלי כהן ועו"ד אמיר בשה וחברות הועד סימה גורי-גלילי ולירון ארוך אסייג ומההנהלה- ראש מערך משאבי אנוש בדיסקונט, יוסי פרץ ועו"ד אירית בלקני.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אומר היום: "אני מברך על ההסכם. אני שמח שההנהלה וועד העובדים גילו אחריות והגיעו להסכם ראוי הן לבנק והן לעובדיו".

יובל גביש, יו"ר דיסקונט משכנתאות וראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט ציין: " היום סיכמנו שלב מאד מרכזי בתהליך ואני בהחלט מודה לשותפים במו"מ שפעלו מתוך אחריות ומסירות לארגון. אנו פועלים במרץ להשלמת המיזוג שייתן מענה למכלול צרכי הלקוח, תחת קורת גג אחת".

יו"ר חטיבת הבנקים בהסתדרות, ציון שמע אומר היום: "מדובר בהסכם טוב הנותן מענה ראוי לעובדים ולבנק. אני מאחל הצלחה לעובדים ולבנק והמשך יחסי עבודה טובים כפי שהיו עד כה".

יו"ר ועד עובדי דיסקונט למשכנתאות, דורון קלר אומר היום: "אנו שמחים מאוד לברך על המוגמר. מדובר בהסכם ראוי שמיטיב עם העובדים ומשפר באופן משמעותי את תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי".