מזהיר. חנין
מזהיר. חנין פלאש 90

ח"כ דב חנין, יו"ר הוועדה המשותפת לסביבה ובריאות בכנסת דרש כי הרשויות יבהירו בדחיפות מהו מקור הריח החריף עליו מתלוננים תושבי המרכז וינקטו הצעדים המתבקשים להגנה על הציבור.

ח"כ חנין הוסיף כי "זוהי הוכחה נוספת שעלינו להתנהל בצורה מאוד קפדנית וזהירה בנושאים סביבתיים, באישור פעולות שעלולות לסכן את הסביבה ואת בריאות הציבור".

"בהקשר זה אני אומר בצער שבמקום ללכת בכיוון זה הממשלה הולכת בכיוון ההפוך ומקדמת מסלול ירוק מקל לקידוחי גז ונפט בים ובחופים", הוסיף חנין.

עשרות דיווחים הגיעו בצהריים (חמישי) למוקדים הטלפוניים של עיריות תל אביב ורמת גן על ריח כימי חריף שנישא באוויר בשתי הערים הללו.

חלק מהתושבים ששוחחו עם המוקדים טענו כי מדובר בריח המזכיר ריחות של כלור או אקונומיקה. תושבים אחרים טענו כי מדובר בריח המזכיר ריח של רימון זרחן.

בעיריית תל אביב ניסו לאתר את מוקד הריח ומקורו, וצוותים של העירייה ושל המשרד להגנת הסביבה יצאו בכוחות מתוגברים לשטח על מנת לבדוק האם קיים סיכון בריאותי לאוכלוסיה.

בהמשך התקבלו דיווחים דומים גם מתושבים ברדיוס גדול יותר, המתגוררים בין השאר ברמת השרון, הרצליה, הוד השרון ורעננה.

לפי שעה לא ניתנו הוראות מיוחדות לתושבים, ומהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי בתום בדיקה שנעשתה לא אותרו חומרים מסוכנים בריכוז גבוה.