הרב אליהו ובנו
הרב אליהו ובנו הרב אליהו ובנו

הרב שמואל אליהו, בנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על ימי ההילולא המיוחדים שנחגגו ע"י אביו.

"מאז שעמדתי על דעתי הייתי רואה אותו כל שנה בל"ג בעומר עולה למירון, ובדרך היה לומד את האידרא. לפעמים הוא היה נוסע באוטובוס עם אנשים והיה נותן שיעור לנוסעים".

"כשהיה מגיע לרשב"י הוא היה מסיים את האידרא ויוצא בריקוד מופלא, היתה  שמחה גדולה ותוך כדי היה מברך את האנשים. יש הרבה סיפורים על הרב אבל הסיפורים הכי חזקים הם השיפורים שהתרחשו לאחר השמחה של ל"ג בעומר".

על היום המיוחד מספר הרב שמואל אליהו "ביום זה אנחנו מתחברים לשורש שלנו. "לפעמים אנחנו יכולים לחיות בחיצוניות, אבל צריך להיזהר לא להישאר ברובד הזה. אם אדם רוצה לדעת את עצמו הוא צריך להכיר את העבר והעתיד שלו".

"הצדיקים הללו הם השורשים שלנו - התורה שלהם, צורת החיים שלהם - כולם מקור לינוק ממנו. ככל שאדם מחובר עם השורש שלו הוא יותר עוצמתי ויותר מחובר לעתיד שלו. סתם משנה היא דעתו של רבי מאיר בעל הנס. אנחנו משלמים לדפוס ונותנים זכויות למו"ל, אך המו"ל הראשי הוא רבי מאיר".

"הסיפור הידוע על רבי עקיבא שצחק כשראה שועל יוצא מבית קדשי הקודשים, המשמעות שלו שהוא ראה מה קורה היום. הוא ראה שמרומי לא יצא כלום אך מירושלים יצא עם ישראל, צה"ל, עולם והישיבות ולכן הוא צחק. בשרו נחתך במסרקות ברזל והוא קורא קריאת שמע כי הוא ראה את עם ישראל חי ואת המשיח".

הרב אליהו הביע התפעלות מכמות האנשים שמגיעים מדי שנה למירון, "60 ריבוא יהיו פה במירון, המספר הזה מעביר בך חלחלה - 60 ריבוא מכל הסוגים: דתיים, חילוניים, חיילים ושוטרים".

ההדלקה המסורתית תתקים ביום רביעי בערב ותועבר בשידור וידאו חי בערוץ 7.