נדחתה הצעת החוק נגד מו"מ עם מכחישי שואה

"הצעת חוק אבו מאזן" שנועדה למנוע מהמדינה לקיים מו"מ מדיני עם מכחישי שואה, אותה העלה ח"כ בן ארי נדחתה ע"י הממשלה ברוב של 22:4.

שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ב

 אבו מאזן ונתניהו. המו"מ לא ישנה
אבו מאזן ונתניהו. המו"מ לא ישנה
פלאש 90

הממשלה דחתה את הצעת החוק שנועדה למנוע את קיום המו"מ המדיני עם מי שמוגדר כמכחיש שואה, הצעה אותה העלה חבר הכנסת מיכאל בן ארי כשהוא מכנה אותה כ"הצעת חוק אבו מאזן".

בדבריו הזכיר את הדוקטורט של יו"ר הרש"פ ובו כידוע הכחיש את השואה והוסיף להזכיר את העובדה שהפלשתינים מגדירים את יד ושם כמוזיאון להנצחת השקר שבשואה. לטעמו לא נכון ולא ראוי לחתור לקיומו של מו"מ מדיני מול מי שכך מתייחס לעברו של העם היהודי. הצעתו נועדה לאפשר לכל אזרח להתלונן נגד מי שבעיניו הוא מכחיש שואה ובכך להביא להגדרתו המשפטית ככזה.

להצעה השיב שר החינוך גדעון סער בשם שר המשפטים וטען כי לא ניתן להותיר בידי כל אזרח ואזרח להוביל הגדרה שכזו אלא על המדינה להיות זו שתקבע מיהו מכחיש שואה.

בן ארי עלה שוב לבימת הנואמים, הגדיר את תשובת שר המשפטים כפלפול משפטי, וקבע כי הצעתו אינה אלא "יצר קיומי שאמור להנחות כל אדם ואדם, ובוודאי אומה שנכוותה ברותחין", כלשונו. "מדובר באבו מאזן והרש"פ ומערכת החינוך שלהם, לא משהו גבולי שניתן להעריך אותו בדרכים שונות. בספרי הלימוד של מערכת החינוך שם מדינת ישראל לא קיימת. האם נתכחש ונוליך שולל את עצמנו כי אנחנו רוצים להצטייר כמבקשי שלום? האם לא נציב גבולות? האם הרצון שיאהבו אותנו הוא במחיר של חיבוק אם מי שמחנכים ופועלים כך".

בן ארי פנה ישירות לשר החינוך בפליאה כיצד נציג של מפלגה לאומית מביע עמדה המאבדת את יצר הקיום ההכרחי. "התנגדות לחוק הזה היא עוד אחת מהפעולות הנוראיות של התחסדות שיש לה מחיר שאנחנו משלמים אותו".

הצעת החוק נדחתה ברוב של 22 מול ארבעה, ארבעת חברי 'האיחוד הלאומי'.