"יום הנכבה" יצויין באונ' ת"א

באירוע שיתקיים בשבוע הבא יעמדו דקת דומייה ויקריאו "יזכור" אלטרנטיבי - גם לפלשתינים. סטודנטים רבים פנו בבקשה לבטל את הטקס

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ב

סערה באוניברסיטת תל אביב. הסיבה: ביום שני הקרוב יתקיים לראשונה במוסד האקדמי טקס לציון "יום הנכבה". סטודנטים רבים פנו לאגודת הסטודנטים בבקשה לבטל את הטקס ובאגודה מתנגדים לאירוע במתכונתו הנוכחית. כך מדווח הבוקר "ישראל היום"

במהלך הטקס שעורר זעם בקרב הסטודנטים, יעמדו דקת דומייה ויוקרא טקסט "יזכור" אלטרנטיבי שיסתיים במילים "יזכור עם ישראל, יזכור עם פלשתין, יזכור בני אדם". במארגנים, תא הסטודנטים של חד"ש.

בתגובה שלחה תנועת "אם תרצו" אמש מכתב לשר האוצר יובל שטייניץ וליו"ר ועדת החינוך ח"כ אלכם מילר לפעול בהתאם לחוק יסודות התקציב ("חוק הנכבה") ולקצץ בתקציב האוניברסיטה בשל קיום פעילות שיש בה כדי להצביע על שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

"לצערנו חלק מהאוניברסיטאות בישראל הפכו לחממה לפעילות אנטי ישראלית. על הכנסת והממשלה להפסיק לאלתר את החתרנות שפועלת להחרבת המדינה", תקף רונן שובל יו"ר תנועת "אם תרצו".

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א הבהירה כי "אין לה כל קשר לאירועי יום הנכבה שייערכו בשבוע הבא בקמפוס, והיא מתנגדת בכל תוקף לקיומם במתכונתם הנוכחית. עוד הוסיפה כי "פנתה להנהלת האוניברסיטה בבקשה לשקול שנית את קיום האירועים היות שהם גורמים לפגיעה קשה ברגשות מרבית הסטודנטים בקמפוס".

מנחה הטקס סער סקלי, סטודנט לתואר שני המוכר מהתוכנית "האח הגדול", הסביר כי הטקס נועד כדי להבין את הסבל של העם הפלשתיני. דרך הכרה בו אפשר להבין את ההיסטוריה".

תגובת האוניברסיטה: "לבקשת קבוצת סטודנטים אישרנו הפעילות. הליך האישור התנהל על פי הוראות החוק ותקנות האוניברסיטה".