אמני הבמה של אמ"י ו"אשכולות" יקיימו ביום שישי הבא בסינמטק תל אביב כנס אשר יעסוק במצב זכויותיהם של האמנים בארץ.

בכנס יכריז יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל על שורה של מאבקים אותם יוביל האיגוד בשנה הקרובה ביניהם תשלום עבור הופעות בטלוויזיה, חוזים למשתתפים בתכניות כישרונות בטלוויזיה, קידום "חוק ההקלטות הפרטיות" ועוד.

לצד יו"ר אמ"י יישאו דברים בכנס – עירית פרנק (מנהלת תיאטרון "הסמטה") בנושא יוצרים עצמאיים בתיאטרון, הזמר גלעד שגב על יוצרים עצמאיים בתחום המוזיקה, אורי לקינסקי על זכויות הרקדנים, עו"ד גליה מלוברוצקי תסקור את נושא החוזים ותנאי ההעסקה של האמנים ויו"ר אשכולות אילי גורליצקי על זכויות מבצעים.

בסיום הכנס יתקיים פאנל פתוח בו הדוברים יענו על שאלות מהקהל.  הכנס מיועד לאמנים עצמאיים בתחום המוסיקה, המשחק והמחול, וכן סטודנטים בבתי הספר השונים לאמנויות (מוסיקה, תיאטרון וכד') אשר גם יוכלו להצטרף במקום לאיגוד אמני ישראל לשנה אחת ללא תשלום דמי חבר ע"מ לתמוך במאבקים העומדים בפני הארגון.

יו"ר אמ"י, יענקל'ה מנדל, אומר כי "איגוד אמני ישראל פועל ללא הפסקה למען אמני ישראל. בקיץ האחרון צעדנו כמו כל עם ישראל במחאה החברתית ואנו מרגישים שהבשילו התנאים למחאת אמנים. אמני ישראל שמרבים להתנדב בכל מקום בו הם מתבקשים נמצאים דרך קבע בתחתית סולם העדיפויות. אני פונה לכל אמנים – זה הזמן להפסיק להתלונן ולהתחיל לעשות, ובשביל לעשות אנחנו צריכים להתאחד ולהתאגד".