צילום: סוכנות תצפית

בעקבות המצב הביטחוני שהדרדר לאחרונה באזור גוש טלמונים המתבטא בעלייה במספר זריקות האבנים לעבר כלי רכב ישראלים, הנחת חסמי אבנים על צירי התנועה ונסיונות שוד רכבים, יזמו תושבי גוש טלמונים יחד עם "ועד מתיישבי בנימין" הקמה של מערך סיורים רכובים על צירי התנועה בגוש, כך מדווחת סוכנות תצפית.הרכבים עליהם נעים התושבים שהתנדבו לאבטחה, מסומנים בצ'קלקה ובשילוט על גבי הרכב, על מנת להעביר את תחושת ההרתעה והנוכחות וכדי להשיב תושבים את תחושת הביטחון. לדברי התושבים, אין בכוונתם  להחליף את הצבא. אלא רק לחזק אותו עד שיוכל להשיב את תחושת הביטחון לאזור.מוטי יוגב, סגן יו"ר מועצת בנימין, אמר כי "מחובתו של הצבא לשמור על הצירים וכך גם הבטיח מפקד החטיבה. זה הוא תפקידו של הצבא ואני מקווה כי הוא יקח על זה את מלוא האחריות".

עוד הוסיף יוגב, כי הוא מצפה ממערכת הביטחון לתפוס במהרה את מבצעי ניסיון שוד רכבה של תושבת נריה בשבוע שעבר.ויקי עזרא תושב דולב ומיוזמי הקמת מערך האבטחה, אמר "אנו לא מוכנים לשחק עם החיים שלנו או של המשפחות שלנו, כל עוד מח"ט בנימין לא מסוגל לעמוד במשימה הזו, אנו נעשה אותה בהתנדבות".

כמו כן ציין עזרא כי פעילות חבלנית והידרדרות המצב הביטחוני מתרחשים בכל רחבי יו"ש, והוא ממליץ לתושבי יו"ש לנקוט גם הם בהקמת מערכי אבטחת צירים על מנת לשים קץ להידרדרות הביטחונית.

נזכיר כי בשבוע שעבר כלי רכב פלסטינים ארבו בלילה שבין חמישי לשישי באיזור צומת הדואר-רס כרכר שבמערב בנימין לכלי רכב ישראלים שנלכדו ביניהם תוך כדי צפירות, הבהובים, בלימות לעיתים תכופות ונסיעה בהילוך איטי.

כלי הרכב הישראלים נמלטו מהמקום, האירוע הסתיים ללא נזק או נפגעים. צה"ל תגבר את הצירים באיזור במהלך הלילה.

ביום שלישי שעבר דווח על תושבת היישוב נריה שבמערב בנימין שנתקלה במארב מתוכנן של שודדים פלסטינים, ליד צומת הדואר כשהיא עושה את דרכה ליישוב. שתי מכוניות פלסטיניות הגיחו וחסמו את דרכה, יושבי המכונית רצו לקראתה וניסו להיכנס לרכבה.