הצלב האדום מקפיא פעילותו בפקיסטן

בדיו מיוחד הוחלט להפסיק את פעילות הצלב האדום בפקיסטן. זאת לאחר רצח של בכיר הארגון בבלוקיסטאן. "הצוותים הפכו מטרה לתקיפות".

ציפי בלום , כ"א באייר תשע"ב

יעד לתקיפות. הצלב האדום
יעד לתקיפות. הצלב האדום
פלאש 90

הוועדה בינלאומית של ארגון הצלב האדום החליטה בסוף השבוע על הפסקת פעילותה בפקיסטן לאחר דיון בנוגע להיקף פעילותם ונוכחותם בדרום מזרח אסיה. כך מדוות רשת CNN.

על פי הדיווח ההחלטה מגיעה בעקבות רציחתו של חליל ראסג'ד דייל, מנהל תוכנית בריאות בן 60 שנחטף לפני ארבעה חודשים בבלוקיסטאן. גופתו נמצאה בחודש שעבר.

צוות הארגון במקום המונה 900 אנשים קיבל חופשה בתשלום, ו-80 עובדים זרים של הארגון הוטסו לאיסלמבאד, סיפר דובר הארגון כריסטיאן קרדון. "לרוע המזל, לאורך השנים האחרונות זה הפך למסוכן מאוד לא רק בפקיסטן אלא בכל העולם, הצוותים שלנו הפכו למטרה למתקפות שונות", הוא סיפר.

ראש אגף מבצעים של ארגון הצלב האדום בדרום אסיה אמר כי הארגון מתכנן להעריך מחדש את כל הסיוע ההומניטארי שהם נותנים לעומת הסיכון בפני הצוות שלהם.

הארגון השהה את כל הפעילויות בהם עסקו, למרות שהודיעו כי הם מודעים להשלכות הקשות העשויות להיות על האנשים החולים, הפצועים והרגישים.

ארגון הצלב האדום עובד בפקיסטן מאז הכריזה המדינה על עצמאותה ב-1947. הם מספקים טיפולים רפואיים, שיקום פיזיולוגי וסיוע אחר לקורבנות אלימות ואסונות לאומיים. לאחר רעידות אדמה ושיטפונות הם אחראיים על העברת ציוד לקומות שנפגעו.

הצלב האדום פרסם הודעה שבה נאמר שדייל היה עובד מסור ומיומן, שתרם רבות לשיפור המצב האנושי. עוד נמסר כי הוא עבד בארגון כמעט שנה, ונחטף ב-05/01/2012 בעת שהיה בדרכו הביתה מהעבודה. עד היום לא נמצאו אשמים בפרשה, בעוד שבעה עובדים נוספים של הצלב האדום ממשיכים "לבלות" בכלאם לאחר שנחטפו ב-2011-12.

הארגון קרא לממשלת פקיסטן לגנות את תקיפת עובדי הצלב האדום ופעילויות אלימות אחרות, וקראו לממשלה לסייע בהגנה על העובדים.