יו"ר חדש לועדת החוץ והביטחון: ח"כ רוני בראון

יו"ר קדימה שאול מופז מינה אחר הצהריים, את ח"כ רוני בראון לעמוד במקומו, בראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ב

יו"ר חדש לועדת החוץ והביטחון: ח"כ רוני בראון-ערוץ 7
רוני בראון
צילום: פלאש 90

יו"ר קדימה, השר שאול מופז, מינה היום (שני) את ח"כ רוני בראון לעמוד בראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

המינוי אושר קודם לכן פה אחד, בישיבת סיעת קדימה. ח"כ רוני בראון הודה למופז על המינוי והביע בפני חברי הסיעה את הערכתו על האמון שנתנו בו.

בפתח ישיבת הסיעה פנה מופז אל חברי הכנסת: "אני יודע שעברו עליכם ימים לא קלים, אתם יכולים להניח שהם לא היו קלים גם בעבורי. אני לא אדיש ואיני חסין לביקורת. היא נלקחה בחשבון, אך אני בטוח שיש לנו בסיס להתמודד איתה ואני מקווה שבעתיד הלא רחוק גם נוכל להציג קבלות שיחזקו את ההחלטה שקיבלנו".

מופז המשיך ואמר כי הוא משוכנע שאם מנהיגי כל המפלגות בקואליציה, ובראשם ראש הממשלה, שר הביטחון ומופז עצמו יידעו למקסם את ההזדמנות ההיסטורית שנוצרה – "אזרחי המדינה ידעו להעריך את הצעד שעשינו. אני חש שכל אחד מהצדדים נותן למהלך הזה הזדמנות".

מופז הודה לחברי הסיעה שחיזקו אותו והתגייסו למערכה הציבורית. "יצאנו לדרך והעבודה רבה. השבוע נוציא לדרך את הוועדה לעניין חלוקת הנטל, ובשבועות הקרובים נצא לדרך גם עם הכנת החוק לשינוי שיטת הממשל".

בהמשך דבריו התייחס מופז למשא ומתן המדיני ולאיגרת ששלח ראש הממשלה לראש הרשות הפלסטינית אותה הגדיר כ"מהלך נכון" המראה על נכונות לחדש את המשא ומתן: "יש בו רצון טוב ואנחנו נמשיך ונפעל על מנת לקדם את התהליך המדיני מול הפלסטינים".

מופז התייחס גם לנושא בית האולפנה ואמר כי "קדימה תשמור על זהותה. חלק מהחוקים שחברי הכנסת בבית הזה מעלים אינו עולה בקנה אחד עם תפיסת העולם של קדימה. אנחנו נתנגד אליהם בכל תוקף - ובמידת הצורך נפעל על מנת שיוסרו מסדר היום. קדימה תמשיך ותכבד את פסיקות בג"צ".