אורי אריאל ימונה ליו"ר הועדה לביקורת המדינה

למרות התנגדות מפלגת העבודה ימונה ח"כ אריאל ליו"ר הועדה לביקורת המדינה. אלקין: הנסיון העלוב של סיעת העבודה מעורר רחמים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ב

ועדת הכנסת החליטה להמליץ על ח"כ רוני בר און (קדימה) לתפקיד יו"ר ועדת חוץ וביטחון (פה אחד) ועל ח"כ אורי אריאל לתפקיד יו"ר הועדה לביקורת המדינה ברוב של עשרה תומכים מול שני מתנגדים.

בישיבת הועדה הביע ח"כ עמיר פרץ ממפלגת העבודה התנגדות למינויו של אריאל לתפקיד, וטען כי מדובר בניסיון של הקואליציה לנהל גם את האופוזיציה.

עמיר טען כי הוא זה אשר צריך לקבל את המינוי, ולא ח"כ אריאל המייצג מפלגה קטנה שאיננה משתפת פעולה עם החלק המשמעותי של סיעות האופוזיציה.

ח"כ דב חנין (חד"ש) תקף גם הוא את מינוי ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) ליו"ר ועדת ביקורת המדינה: "הקואליציה החליטה להפוך לשיטה את קביעת נציגי "האופוזיציה" במקום האופוזיציה עצמה. כמו שלוועדה לבחירת שופטים בחרה את אורי אריאל כנציג האופוזיציה, כך גם עושה כעת בועדה לביקורת המדינה".

"זהו דבר חמור ולא הולם מדינה דמוקרטית. בשם רוב סיעות האופוזיציה, למעט האיחוד הלאומי, אני מודיע שלא ניתן למהלך שכזה לעבור על סדר היום וננהל מאבק כנגד המחטף המסוכן הזה", הוסיף.

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), דחה את הטענות מכל וכל, "הנסיון העלוב של סיעת העבודה מעורר רחמים".

"סיעת העבודה ויתרה מרצונה החופשי על חברות בוועדה לביקורת המדינה ולפיכך אין ביכולתה לדרוש כעת, משנזכרו בחשיבות הוועדה לביקורת המדינה, לכהן כיו"ר הוועדה. אנו ממליצים לסיעת העבודה להכיר את תקנון הכנסת לפני שהם באים בדרישות מגוחכות", הוסיף אלקין.