מאות רבנים צפויים להגיע לכנס רבני הציונות הדתית שיתקיים ביום חמישי הקרוב בירושלים.

בראיון לערוץ 7 אמר ראש ישיבת ההסדר בעתניאל ורב הישוב, הרב רא"ם הכהן, כי מדובר בהארת פנים של תלמידי חכמים שהוא בסיס להארת שכינה, "אף פעם לא ירדה שכינה לישראל אלא במעמד ישראל כולו".

"זה שתלמידי חכמים מגיעים ויש הארת פנים בין אחד לשני, זה מקרב את השראת השכינה בעם ישראל ואני מתפלל שזה לא יהיה רק בין הרבנים אלא בין כל לומדי התורה. אין שום סיבה שחילוקי הדעות, כמה שיהיו מהותיים, שיפגמו בהארת הפנים של תלמידי החכמים".

ואיך ניתן להתאחד למרות המחלוקות שלפעמים הן קשות מאוד?

"בספירת העומר אנחנו מתקנים את שבע ספירות הבניין ולקראת יום החמישים אנחנו מגיעים לספירת מלכות שבמלכות שהיא הענווה. אם כל תלמיד חכם יחייה בענווה ויהיה קשוב לשני, הוא ייגלה שלכל תלמידי החכמים חשובים אותם דברים ואם הוא יהיה קשוב הוא יגלה שהמרחק לא כל כך גדול".

"לצערי, יש שחושבים שהפילוג היה הכרחי", אמר הרב הכהן, "כל מי שינתח באופן עמוק את תקופת הגר"א והאדמו"ר הזקן יוכל לראות שהאדמו"ר הזקן התמודד עם אותם התמודדויות של הגר"א - איך לזקק את התורה מעבודת ה' שלא מדקדקת בהלכה ועבודת ה' שטחית. אם היו נפגשים הגאולה היתה מתקרבת עוד".

"צריך לעשות דיונים פנים אל פנים", הדגיש הרב הכהן, "ואם ידונו מתוך ענווה אז אחד יודה לשני. כמו שהרמח"ל כותב שאי אפשר להגיע לאמת ללא ענווה".

ראש ישיבת ההסדר בעתניאל הוסיף כי "אין סיבה שלא תהיה אהבה בין תלמידי חכמים. את חילוקי הדעות צריך לעשות בדרכה של תורה, בענווה. לא לטשטש מחלוקות אבל כל אחד שיקשיב לשני ואז יתגדל ויתקדש שמו של ה' בעולם".

לאחר השיחה הוסיף הרב הכהן כי "הכנס הוא מצווה של רבים ומפני חשיבותו העצומה נכון אפילו לבטל שיעורי תורה ולהגיע אליו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו