מוחמד בכרי
מוחמד בכריפלאש 90

קבוצה של אנשי רוח ואמנים, שיגרה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו הם דורשים ממנו שלא להעמיד לדין את מוחמד בכרי  במאי הסרט ג'נין ג'נין, על הוצאת לשון הרע נגד חיילי צה"ל.

בתגובה אומר לערוץ 7 עו"ד ישראל כספי, חבר נציגות הלוחמים והמשפחות השכולות של הקרב בג'נין, כי הוא מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה לא יכנע ללחצים ויקבל את ההחלטה המתחייבת, "בכרי הוא אדם שחבר ביודעין לרעים שבאויבינו והעליל עלילת דם על חיילי צה"ל. הצדק המוסרי מחייב עריכת דיון משפטי כדי לבדוק את העלילה של בכרי על חיילי צה"ל, לבדוק האם אנחנו באמת פושעי מלחמה ונאצים כמו שהוא טוען בסרט".

לטענת כספי בית המשפט כבר הודיע בעבר, שרק היועץ המשפטי לממשלה יוכל להכריע האם ניתן להעמיד לדין את בכרי, כיון שמדובר בהוצאת לשון הרע על ציבור ולא על אדם פרטי. לדבריו היועץ המשפטי צריך לאפשר ללוחמי צה"ל להגן על שמם הטוב, "לא ייתכן שמדינה שנאבקת על חייה ושולחת לוחמים לקרב, ויבוא אדם וישווה אותם לנאצים ולרוצחים, תשתוק".

כספי תמה מדוע תומכיו של בכרי חוששים מפני העמדתו לדין, "אם לשיטתם הסרט הוא הוגן וראוי, מדוע הם חוששים להתמודד משפטית. אם הכול אמת בסרט שבכרי יבוא לבית משפט ויעמוד לדין. הפנייה שלהם היא חמורה, אנחנו חייבים לשמור על שמם הטוב וכבודם של הלוחמים, ושל עשרים ושלושה חברינו שנפלו בקרב".