ח"כ עזרא.
ח"כ עזרא. חזקי עזרא

חבר הכנסת גדעון עזרא הלך לפנות בוקר לעולמו בגיל.75.

חבר הכנסת גדעון עזרא מילא תפקידים בכירים בשירת בשרות הביטחון הכללי למעלה מ 30 שנה והיה סגן ראש השב"כ.לכנסת נבחר בשנת 1996 וכיהן בה ברציפות מאז.

גדעון עזרא (קדימה) היה שר בממשלה: בתפקיד השר לביטחון פנים, שר התיירות והשר לאיכות הסביבה. בשנים האחרונות נאבק במחלה קשה.

יו"ר קדימה לשעבר, ציפי לבני, ספדה הבוקר "גדעון היה מהטובים שידעה הפוליטיקה הישראלית. אדם שתוכו כברו, דובר אמת וישר דרך", אמרה לבני. "גדעון היה נועז בשדה הבטחוני ואמיץ בדעותיו בשדה הציבורי, והיה מופת של התנהלות ציבורית עד ימיו האחרונים, אותם הקדיש למלחמה בסכנות העישון וזאת כדי למנוע מאחרים את הסבל שהוא חווה בעצמו. מדינת ישראל איבדה את אחד מטובי בניה והוא יחסר מאד בנוף הציבורי בישראל, יהי זכרו ברוך".

המשנה לראש הממשלה, ויושב-ראש קדימה, השר שאול מופז, ספד הבוקר לעזרא ואמר: "אנו נפרדים מלוחם אמיץ, איש ארץ ישראל שלחם כל חייו על תקומת הארץ. גם כשמצבו הבריאותי התערער המשיך להיות מעורב בענייני היום. הוא מעולם לא ויתר כי כזה היה וכך פעל כל חייו. גדעון עזרא הוא דוגמא ומופת לכולנו".הלווייתו תהיה היום בשעה ארבע אחרי הצהרים במקום מגוריו בכוכב יאיר.