נתניהו עושה טעות. לבני
נתניהו עושה טעות. לבני פלאש 90

במסגרת דברי הפרידה מחבר הכנסת גדעון עזרא ז"ל חשפה יו"ר 'קדימה' לשעבר, ציפי לבני, פרטים שהיה מי שניסה להסתיר עד כה סביב המהלכים שאפשרו את הקמת 'קדימה', מהלכים שנרקמו בחוותו של אריאל שרון.

מדבריה של לבני הבוקר (ה') בגלי צה"ל עולה, כי כדי לגבש את קבוצת חברי הכנסת שעזבה את הליכוד לטובת הקמת המפלגה החדשה הוצרכו רוקמי המהלך להבטיח להם הבטחות ותפקידים שונים.

בראיון ביקשה לבני לתאר את יושרו של עזרא ז"ל כמי שלא דרש דבר לעצמו כדי להצטרף ל'קדימה' ההולכת ומוקמת. זאת בניגוד לחברי כנסת אחרים. לבני סיפרה בראיון כי "בלילה בו ישבנו בחווה ואריאל שרון היה צריך להחליט אם להקים את קדימה או לא, דיברנו אילו חברי כנסת יכולים להצטרף אלינו. את רבים מהח"כים היה צריך לשכנע בתפקידים שונים אבל כשגדעון רק שמע שאולי יהיה צעד כזה הוא מיד השאיר הודעה במשיבון של מזכיר הממשלה והודיע שהוא מצטרף - הוא לא חיכה לתפקידים אלא עשה את מה שנכון".

עזרא ז"ל עצמו אמנם זוכה לשבחים מפיה של לבני, אך דמותם של חברי הכנסת האחרים שחברו ל'קדימה' מתבררת ככזו שללא תפקידים ומינויים לא נאותו להצטרף למפלגה. כל זאת בניגוד לתדמית אותה ניסו לצייר בפני הציבור כאילו רק טיעונים אידיאולוגיים וכוונה להקים מפלגה שמאחוריה פוליטיקה אחרת, פוליטיקה נקייה וחפה ממינויים ומהבטחות הם שהובילו להקמתה של 'קדימה'.

יצוין כי הפניית תשומת הלב לדבריה של לבני הגיעה במייל האדום.