מיליון דולר למצלמות אבטחה בבורו פארק

בעקבות פרשת קלצקי המזעזעת אישר אתמול הסנאט תקציב בן מיליון דולר להתקנת מצלמות אבטחה ברחובות המרכזיים של בורו-פארק והסביבה.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשע"ב

מיליון דולר למצלמות אבטחה בבורו פארק -ערוץ 7
מיליון דולר למצלמות
רויטרס

כחלק מהפקת הלקחים בפרשיית קלצקי שזעזעה את העולם היהודי בארה"ב ובעולם, אישרו אתמול חברי הסנאט תקציב בן מיליון דולר להתקנת מצלמות אבטחה ברחובותיה המרכזיים של בורו פארק והסביבה, וכמו כן ברחובות בהם מצויים תלמודי תורה וישיבות.

במהלך הישיבה שבמהלכה אושר התקציב האמור, נכח נחמן קלצקי, אביו של לייבי ז"ל, שביקש להשתתף בישיבת הסנאט בעת אישור העברת התקציב.

לאחר אישור התקציב הודה האב השכול נרגשות לכל המשתתפים שדאגו לאשר את התקציב החיוני. בין אישי הציבור שפעלו נמרצות להשגת התקציב האמור הם חברי מועצת העיר דב הייקינד ודן סקלוס.

במקביל דווח אמש כי ארגון חדש נוסד בבורו פארק שמטרתו החזרת תחושת הביטחון לתושבי המקום. הארגון ייקרא על שמו של הילד לייבי קלצקי שכזכור נרצח לפני כשנה על ידי חוטף מעורער בנפשו.

לייבי קלצקי היה בנם של נחמן ואסתר קלצקי שהתגורר בשכונת בורו פארק שבברוקלין, נחטף ונרצח ב-11 ביולי 2011 בידי תושב השכונה, לוי ארון. לפי כתב האישום, הכולל שמונה סעיפים, ארון פיתה את הילד לבוא לביתו, ולאחר מכן חנק אותו למוות וביתר את גופתו.