ההכתרה בתפוח
ההכתרה בתפוח מאיר ברכיה

בר"ח סיון התכנסו תושבי קהילת כפר תפוח בשומרון והכתירו את הרב שמעון רוזנצויג לרב היישוב תפוח בנוכחות נשיא ישיבת הר המור הרב צבי ישראל טאו, ראש ישיבת הר המור הרב עמי שטרנברג, הרב אליקים לבנון, הרב האזורי של השומרון, ראש 'מכון מאיר' הרב דוב ביגון שליט"א, רב קהילת נצרים באריאל הרב ציון טוויל, ראש מועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה ומכובדים נוספים.

הרב שמעון רוזנצוייג (40), עבר להתגורר בישוב תפוח לאחר הליך של מספר חודשים במהלכו בחר בו היישוב להיות לו לרבם. הנוכחים בטקס מדווחים על התרגשות מיוחדת כאשר נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי ישראל טאו, שאינו מרבה בנסיעות מחוץ לירושלים הגיע לישוב להכתרת תלמידו ורקד עם התושבים באירוע.

האירוע החל בתהלוכה שיצאה מביתו של הרב ביישוב ואליה הצטרפו תושבים רבים ומשפחתו המורחבת של הרב מכל רחבי הארץ. את הטקס הנחה שייקה רוזנפלד ידיד ותיק של היישוב שזכה להיות המנחה בטקס ההכתרה של הרב לבנון לרב האזורי של השומרון בכישרון רב וניסיונו ניכר לאורך כל הערב.

במהלך הטקס עיטרו הרב לבנון והרב עמיאל שטרנברג את הרב שמעון בטלית חדשה ועליה בירך להתעטף בציצית וברכת 'שהחיינו'.

את כתב ההכתרה קרא הרב דוב ביגון, ראש מכון מאיר, והעניקו לו יו"ר המזכירות דורון הלל ונציג היישוב במליאה ניסים שמח.

במהלך הטקס אמר נציג היישוב: "קהילת כפר תפוח, שמה לה בראשה את הרב שמעון רוזנצוויג להורות לה את דרך התורה. לברר לה את האתגרים העומדים לפתחנו גם אלו הנובעים מהעובדה כי זכינו ליישב את נחלת אבותינו בשומרון על דרך האבות. בשלל בלבולי הדור אנו מבקשים לנו אמת זכה, טהורה ובהירה שתנחה אותנו. בין כל התהיות, ההתמודדיות הרוחניות והמעשיות כאחד, אנו מבקשים שינחה לנו את מבוא העיר על מנת שנוכל למצוא את הפתח. קבלת רבנותו של הרב שמעון רוזנצוויג לקהילת כפר תפוח הוא שלב אחד מיני רבים בדרך לגאולה השלימה בין שלל האתגרים העומדים לפתחנו".

הרב שמעון רוזנצויג אמר בנאומו בטקס ההכתרה בין השאר: "אני רוצה להודות לקהילת כפר תפוח על החום והאהבה שהם מקיפים אותי מאז עברנו לגור ביישוב. תושבי תפוח ידועים בליבם החם, טוב ליבם וענוותנותם ואני שמח להיות חלק מקהילה זו".

הצילומים: מאיר ברכיה, תפוח:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו