החזן הראשי לצה"ל מבקש את עזרת הגולשים...

שי אברמסון לא מפסיק לקבל בקשות להאזנה של שיריו. בימים אלה הוא מקליט אלבום שני, והחליט כי הגולשים יקבעו את השיר האחרון באלבום.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ב

סא"ל שי אברמסון
סא"ל שי אברמסון
דובר צה"ל

בקיץ הקרוב יציין החזן הראשי לצה"ל, סא"ל שי אברמסון, ארבע שנים בתפקיד. החזן המוכר לנו מהטקסים הרשמיים בצה"ל החליט להקליט אלבום שני. כך מדווח אתר צה"ל.

"לתפיסתי אני חושב שנכון וראוי שהחזן הראשי לצה"ל יעסוק בהפקה של תקליטים שישמשו לחיבור של חיילים ומפקדים בתוך הצבא למסורת, לציונות ולערכי מדינת ישראל", הוא מספר.

לאחר שקיבל תגובות רבות מקהל מאזיניו בטקסים השונים, החליט החזן להקליט ולאגד את יצירותיו. התקליט הראשון נקרא "שים שלום" וכולל אוסף של הקלטות מאירועים וטקסים בהם הופיע. התקליט השני הוא הפקה שלמה יחד עם המקהלה והתזמורת SFI בניצוחו של ד"ר מרדכי סובול  והמפיק המוסיקלי אופיר סובול.

האלבום החדש כולל שירים ישראליים, שירי חזנות שורשית מבית אבא ואפילו שיר ביידיש. "העבודה על התקליט כולו שכללה את בחירת השירים השונים נעשתה כחלק ממטרות והווית הרבנות הצבאית וכחלק מהמטרה לחזק את רוח הלחימה של המפקדים", מספר סא"ל אברמסון.

לראשונה החליט החזן לפתוח את בחירת השיר האחרון בתקליט לבחירת הציבור. "כל העשייה שלי היא סביב הרצון לחבר ולחזק את הקשר עם הציבור,  אין דבר יותר מחבר מלפתוח את בחירת אחד השירים מהתקליט לקהל הרחב", הוא אומר. לדבריו, "יש חשיבות רבה בעיני לשלב בתקליט של החזן הראשי לצה"ל חזנות לצד קלאסיקה ישראלית ובכך לפנות, דרך המוזיקה, למפקדי צה"ל וחייליו ולציבור הרחב על כל גווניו".