ישראל ביתנו: לאשר הקמת האוניברסיטה באריאל

יו"ר ו. החינוך של הכנסת ח"כ אלכס מילר: "זה הסכם קואליציוני, לא ייתכן שפקידי האוצר יחתרו תחת מדיניות הממשלה ויטרפדו את ההסכם".

בני טוקר , ג' בסיון תשע"ב

ח"כ מילר
ח"כ מילר
פלאש 90

ב-15 ביולי, יפוג תוקף האישור של המרכז האוניברסיטאי אריאל, וההחלטה בעניין צריכה להתקבל לפני כן. בימים האחרונים נודע כי פקידי האוצר ויו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, מתנגדים להכרזה על אוניברסיטת אריאל כאוניברסיטה השביעית בישראל. לטענתם, הדבר יפגע תקציבית באוניברסיטאות האחרות.

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו), מאיים במשבר קואליציוני אם לא תקום אוניברסיטה באריאל. בראיון לערוץ 7 הוא אומר שהוא לא מעלה דעתו שההסכם הקואליציוני עם הליכוד יופר, "האישור הזמני ניתן למרכז האוניברסיטאי באריאל לפני כחמש שנים, הם פעלו כדי לעמוד  בכל הקריטריונים בשביל לקבל מעמד קבוע. זה חשוב גם פורמאלית וגם תקציבית".

לדבריו, לא ייתכן שפקידי האוצר יחתרו תחת מדיניות השר, "שר האוצר וגם שר החינוך תומכים במתן האישור למרכז האוניברסיטאי אריאל, ולא יעלה על הדעת שפקידי האוצר יטרפדו את ההסכם. יש כאן אנשים שמנסים להפוך את זה לסוגיה פוליטית, מבחינתנו מדובר בהסכם קואליציוני. הקמת האוניברסיטה השביעית בישראל תקדם את המחקר, והגיע הזמן שמוסד כל כך חשוב יקבל את ההכרה ואת התקציבים שמגיעים לו".

ח"כ מילר טוען שלצערו בתוך המועצה להשכלה הגבוהה שאמורה לאשר את הקמת האוניברסיטה, יש כמה אנשים שמנסים לחבל ביישום ההסכם. "ראש הועדה פרופ' טרכטנברג טוען שזה יפגע בתקציב שאר האוניברסיטאות. עלינו זה לא מקובל, יש החלטת ממשלה מ-2005 שתמכה בהקמת האוניברסיטה באריאל ולא יעלה על הדעת שפקידים יטרפדו את ההחלטה".