נתניה: המכללה להכשרת כמרים משיחיים מתרחבת

הרב וילהלם: מפתים יהודים באמצעות פיתויים חומריים. אני לא מבין מדוע מקימים מקום כזה שגורם ליהודים להמיר את דתם.

חיים לב - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ב

נתניה: המכללה להכשרת כמרים משיחיים מתרחבת-ערוץ 7
"כמרים" נגד קווי מדרין
פלאש 90
מיסיון בשרון? היהודים המשיחיים בנתניה חוגגים בימים אלה את הרחבת המכללה להכשרת כמרים לבני הקהילה, המכללה הנקראת "המכללה למקרא" – כך חשף 'זמן השרון' של 'מעריב'.

לרגל החגיגה נשלח מנשר לרבים מתושבי העיר ובו סופר על העסקה הנדל"נית הנדירה שנקלעה לידיהם ואשר באה לידי מימוש.

גורמים דתיים בנתניה טוענים כי מדובר בלא פחות מאסון לעיר ולעם היהודי. "מדובר בפגיעה חמורה ביהדות וביהודים בארץ ישראל", אמר בסוף השבוע האחרון הרב צבי וילהלם, רב בית הכנסת של חב"ד בצפון נתניה. "עם ישראל הגיע לארץ ישראל בזכות המסורת ששמרנו עליה אלפי שנים. המרת דת היא אצלנו ייהרג ובל יעבור. האיש שמכונה ישוע מבטל את כל כללי ההלכה והמסורת של עם ישראל. זו עבודה זרה ממש וצריך להתרחק מזה כמו כל דבר שנוגד את האמונה הבסיסית ביותר של עם ישראל", הבהיר.

"אנו שומעים מידי פעם על הקהילה הזו וזה כאב גדול מאוד. הם מפתים יהודים להגיע אליהם על ידי פיתויים חומריים. אני לא מבין מדוע מקימים מקום כזה שגורם ליהודים להמיר את דתם ואני מקווה שרבני העיר יעזרו לנו לסגור את המקום הנורא הזה", אמר.

בארגון יד לאחים, הפועל במהלך כל ימות השנה נגד פעילות מיסיונרית בישראל, רואים במכללה האמורה חוד חנית של הפעילות המיסיונרית בארץ. "המכללה כשלעצמה לא מדאיגה אותי, כי היא מסמיכה אנשים שכבר נמצאים בתוך העסק. אבל המכללה מכינה את ראשי הקהילות המשיחיות הבאים, שעוסקים במיסיון", טען בנימין קלוגר, מראשי המאבק במיסיון.