השר מרגי: הרפורמים ימומנו דרך התרבות

שר הדתות איים אתמול כי יתפטר מתפקידו אם ייאלץ להעביר כסף לרפורמים. היום מתברר כי הוא יעביר את הכסף, אבל באמצעות משרד התרבות.

חיים לב - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ב

השר מרגי: הרפורמים ימומנו דרך התרבות-ערוץ 7
משורר בממשלה. השר מרגי
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, קבע אתמול (שלישי) בהחלטה תקדימית כי המדינה תכיר ואף תתקצב 'רבנים' רפורמים. בתגובה איים השר לשירותי דת, יעקב מרגי, כי אם יוטל עליו להעביר כספים ממשלתיים לקהילות הרפורמיות, יבקש להתפטר מתפקידו.

מסמך אותו חשף הערב העיתונאי אבישי בן חיים בערוץ 10 מראה את ההיפך הגמור. לא רק שאיומו של מרגי היה ריק מתוכן מלכתחילה, בשל הקביעה כי תקציבי הרפורמים יועברו ליעדם על ידי משרד התרבות ולא על ידי משרד הדתות, אלא שהערב התברר שמשרד הדתות אף נעתר להעביר את הכסף ממשרדו שלו למשרד התרבות ומשם לרבנים הרפורמים. ובמילים אחרות, הכסף של משרד הדתות יעבור בסך הכל תחנה נוספת בדרך לרפורמים. 

"משנת 2013 ואילך יאשר המשרד לאגף התקציבים להפחית את סך המשרות האמור מתקציב המשרד לשירותי דת לבסיס תקציב משרד התרבות", נכתב במסמך הרשמי. לא זו בלבד: משרד הדתות אף התחייב להעביר לבכירי משרד התרבות את התקן שיעסוק בעניין הזה.

ומה אומרים בתגובה במשרד הדתות? דובר משרד הדתות, דניאל בר, מסר כי "עם ויתורו של משרד הדתות על התקציב, נותקה למעשה כל זיקה בין המשרד לבין ראשי הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות".