האונ' העברית: רוצים לעשן בעין כרם - צאו בחוץ

קמפוס "עין כרם" של האוניברסיטה העברית, בו שוכנת הפקולטה לרפואה, הופך החל מהיום לקמפוס ללא עישון. הסיגריות הבוערות - בחוץ.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בסיון תשע"ב

"סם"
"סם"
פלאש 90

לרגל יום העישון הבינלאומי, ישראל רושמת את שיעור המעשנים הנמוך ביותר שדווח בה אי פעם- העומד על 20.6%, בהמשך למגמת ירידה הניכרת משנת 2007.

ד"ר מילכה דונחין, מנהלת היחידה לבריאות העובד של הדסה ומרצה בבית הספר ע"ש בראון לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית, העומדת בראש הועדה לקידום קמפוס נקי מעישון, התייחסה לאירועי היום וסיפרה כי קמפוס עין כרם של האוניברסיטה העברית מציין היום בכנס ייחודי את הפיכתו ל"קמפוס ללא עישון".

"האוניברסיטה העברית התחברה לנושא ואימצה מדיניות של אוניברסיטה מקדמת בריאות. בקמפוס עין כרם לא יתאפשר יותר עישון, והמעשנים יוכלו לעשות זאת רק מחוץ לשטחי הקמפוס", מציינת דונחין.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' מנחם בן ששון יחתום בכנס על אמנה של קמפוס ללא עישון, בו יצהיר על החשיבות שהוא רואה לנושא. יחד איתו יחתמו גם ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים עין כרם, פרופ' ערן לייטרסדורף, דיקן הפקולטה לרפואה ופרופ' אדם שטבהולץ, דיקן הפקולטה לרפואת שיניים.

ד"ר דונחין ציינה כי בבית החולים הדסה ישנה מרפאה לגמילה מעישון, אשר סטודנטים ועובדי האוניברסיטה זכאים למחיר מיוחד עבור השירות.