נתן זהבי קילל והושעה

מנהלי תחנת "רדיו ללא הפסקה" השעו את נתן זהבי מהנחיית תוכניתו "זהבי עצבני", לאחר שקילל מאזינה שעלתה לשידור.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ב

נתן זהבי
נתן זהבי
צילום: פלאש 90

מנהלי תחנת "רדיו ללא הפסקה" החליטו כי נתן זהבי יושעה בימים הקרובים מהנחיית תוכניתו "זהבי עצבני", לאחר שקילל מאזינה שעלתה לשידור.

ברשות השניה התקבלו תלונות על תוכנית ששודרה ב-8 באפריל, במהלכה תקף זהבי מאזינה שעלתה לשידור וקילל אותה תוך שימוש בהתבטאות מינית בוטה. בעקבות התלונות, פתחה הרשות השנייה בבירור שלאחריו קבעה כי מדובר בהפרה של כללי הרשות.  

זהבי בתגובה שניסח בכתב לרשות השנייה כתב "בשיא ההתאפקות, בזעם עצור ובאמצע פעילות לחבר עשרות מאזינים שלי (שפויים נורמלים ואנושיים) עם ניצולי שואה שזקוקים לקצת עזרה ואוזן קשבת אני נאלץ לפנות זמן בכדי להשיב לכם על תלונות של מנוולים נציונליסטים משיחיים שמנסים מזה תקופה ארוכה להוציא אותי מדעתי ולנסות לעשות הכל כדי שלא אמשיך לשדר בתוכנית שבה התחלתי לפני 15 שנה".

אילת מצגר, מנכ"לית הרשות השנייה בפועל, מסרה  "הפיקוח על תוכן השידורים נעשה תוך מתן מקום לשיקול החשוב של חופש הביטוי. במקרה הנוכחי, הייתה לשדר התבטאות בוטה שלא ניתן לעבור עליה לסדר היום. אנו רואים בחיוב את העובדה שהתחנה ביצעה מהלך של בקרה עצמית, אולם יחד עם זאת נקבעה לתחנה התראה והרשות תמשיך לעקוב אחר הנושא".

נציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב, הוסיף: "נתן זהבי הוא לוחם חברתי בעל זכויות רבות בסיוע לאוכלוסיה המוחלשת בחברה הישראלית, ואולם עליו לכבד את המסגרת בה הוא משדר ובעיקר את המאזינים העולים לשידור ואת המאזינים לתוכנית הגם שחלקם מתגרים בו במכוון".