דודו טופז
דודו טופז פלאש 90

אחיו של דודו טופז, מיקי גולדנברג, הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת נזיקין בגין רשלנות נגד המכון לרפואה משפטית ונגד הרופא הראשי של המכון פרופסור יהודה היס.

כמו כן נתבע מנהל בית החולים אסף הרופא, דוקטור בני דוידזון, שהוא הגורם הבכיר הממונה על היס.

אתמול טען פרקליטו של גולדנברג, עו"ד אפרים נווה, כי "בדרך מזעזעת שמרו הנתבעים במרתף המכון, באופן   משפיל ומבזה את כבוד המת - חלקים מגופו של דוד טופז. כל זאת ללא ידיעת המשפחה." לפני הצהריים הגיעה ניידת של זק"א למכון לרפואה משפטית, משם נלקח ליבו של טופז ורקמות נוספות והועברו לקבורה.

בראיון לערוץ 7, אומר אחיו של דודו טופז, מיקי גולדנברג, כי קשה לחשוב על מחזה קשה כמו שעבר על המשפחה אתמול, "לראות את הלב, מובא בתכריכים עטופים בשקית פלסטיק זה קשה. פתחו את הקבר וחפרו לעומק, תוך שארבעה אנשי זק"א מתפללים. אני פשוט לא מבין, מדוע זה לא נאמר לנו ולמה לקחו את זה, בשביל מה, זה לא עזר לאף אחד. בשביל מה החזיקו את האברים בתוך צנצנות, זה הזוי, לא ברור מה עבר בראש של מי שעשה את זה".

גולדנברג מספר שהפרשה החלה להתגלגל בעקבות טלפון אנונימי שהוא קיבל בדצמבר אשתקד, "אמרו לי בטלפון שיש משהו מזעזע לספר לי. ככה זה נודע לי. אחרי חצי שנה התפוצצה פרשת האברים הגדולה, אנשי המכון הכחישו את הטענות ואמרו לי שיש דגימות קטנות ולא לב שלם".

לדבריו, רק אחרי התעקשות ובדיקות המכון אישר שאכן מדובר בליבו של דודו טופז, "אחרי 4 ימים הרופא מהמכון חזר אלי ואמר לי שהוא לא מקנא במה שאני עומד לעבור. הזמינו אותי למכון הפתולוגי וזה היה קשה".

גולדנברג אומר שהוא חש שהוא מייצג במלחמה שלו את אלפי המשפחות האחרות שעברו דברים דומים, "בגלל שמדובר בדודו, כולם מדברים על זה, כל אחד עוצר אותי ברחוב ומביע תמיכה. אבל אני יודע שהיו עוד 8200 צנצנות, של משפחות אנונימיות שעברו את זה וכואבות לבד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו