"אלעד ירד אל הירדן" - הלך לעולמו

המוזיקאי אברהם זיגמן מספר על אלעד אופיר, בנו של שייקה אופיר ז''ל, שהלך לעולמו ועליו נכתב השיר הפופולארי "אלעד ירד אל הירדן".

תגיות: ירדן מוזיקה
עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ב

מתדלדל והולך. נהר הירדן
מתדלדל והולך. נהר הירדן
פלאש 90

בארה"ב הלך לעולמו לפני כשבועיים אלעד אופיר, בנו של השחקן שייקה אופיר ז"ל. אופיר הבן נפטר ממחלה קשה, כמו אביו ובגיל דומה.

בשנת 1970 פגש המוזיקאי אברהם זיגמן את שייקה אופיר אשר סיפר לו כי בנו אלעד משרת על גדת הירדן. "היה לי קשר מיוחד עם אלעד, בנו של שייקה. לאחר שאופיר הועבר ממערך הלחימה ללהקת הצנחנים. אני הייתי בין אלה שקיבלו אותו ללהקה ונוצר בינינו קשר מיוחד", מספר זיגמן לערוץ 7.

"אופיר גדל ללא אבא וללא אמא מאחר ושניהם הופיעו בארץ ובעולם. לא היה לו אף פעם בית אמיתי. גם לאחר שירותו הצבאי הוא היה מגיע אליי לקיבוץ להתייעץ ולספר על מהלכיו השונים. מאוחר יותר הוא עזב את הארץ וניסה את מזלו בחו"ל".

על השיר שכתב והלחין על אלעד, מספר זיגמן, כי בספטמבר 70', המוכר כ'ספטמבר השחור' בו פרצו קרבות בין צבא ירדן למחבלי אש"ף, הוכרז גיוס כללי וצה"ל מילא בהמוניו את אזור הירדן. זיגמן יחד עם שייקה אופיר נשלחו באמצעות צו 8 לשמח חיילים.

"שאלתי את שייקה היכן אלעד והוא השיב לי 'אלעד ירד לירדן' - המשפט הזה מצא חן בעיני, שיחקתי איתו וכתבתי את השיר 'אלעד ירד אל הירדן. מתוך החיבה אליו והקשר איתו".

זיגמן מספר כי הקשר עם אופיר הבן נותק ורק לאחר 40 שנה הוא פגש אותו במהלך ה"שבעה" על אימו של אופיר, "מצאתי הומלס שמתפרנס מעסקי אוויר. העליבות הייתה תמצית חייו", אמר זיגמן בצער.