בית קברות
בית קברות צילום: פלאש 90

ביומן ערוץ 7 הבאנו את סיפורו של מרק סלזניוב שהגיע לבית העלמין בהר המנוחות בירושלים וזועזע לראות את מה שחוללו שם שודדי מתכות.

למתחם ההר הגיע סלזניוב ביום חמישי שעבר עם בני משפחתו לאזכרה של אמו במלאת 15 שנים לפטירתה וכשהגיעו ראו כיצד דלת המתכת שנועדה להגן על נרות הנשמה נעקרה ממצבת האם. מבט מסביב הראה שכך אירע גם למצבות אחרות שהיו מסביב. "מישהו הגיע לשם ובצורה שיטתית עקר את כל הדלתות. כל דלת כזו היא במשקל של משהו כמו חצי קילו. מישהו הגיע עם כלי, אסף את השלל ונסע".

סלזניוב ניגש לשומר בית העלמין שהיה ספון בעמדת השמירה, "אי אפשר לראות אותו והוא לא יכול לראות אף אחד", כלשונו של סלזניוב. הוא שאל אותו על חילול המצבות אך השומר השיב ש"מה פתאום. אף אחד לא נכנס לכאן בלילה".

סלזניוב פנה למנהל בית הקברות ושמע ממנו שהתופעה ידועה ומוכרת ואף גברה בשנה האחרונה. "הוא אמר לי שהיחידים שיוכלו לעזור לי זה המשטרה ושאגיש תלונה. הלכתי אתמול (א') למטה הארצי, אמרו לי ללכת למגרש הרוסים. הלכתי למגרש הרוסים ושם הגשתי תלונה. היה שם חוקר נחמד שאמר שהמקרה מזעזע והוא לא שמע עליו כלום. אחרי שהגשתי את התלונה אמר לי החוקר שיש לו שתי תשובות בשבילי. התשובה הראשונה הרשמית היא שהוא מעביר את התלונה לדרג גבוה יותר והם יחליטו איך לנהוג, והתשובה הלא רשמית היא שהם לא יעשו כלום כי למשטרה אין אמצעים לשמור על החיים אז איך ישמרו על המתים...".

בהמשך הדברים הזכיר החוקר לסלזניוב את גירעון שבע מאות מיליון השקלים שעליו דווח בתקשורת בשבוע שעבר. לטעמו רכב סיור אחד שיעבור במתחם בית העלמין יוכל להרתיע גנבי מתכות ולבלום את תופעת ההרס וחילול הקברים שבמקום.

על האדישות בה מתקבל מקרה כזה אומר סלזניוב כי רק כאשר כל אחד יגיע למקום ויראה את קבר יקירו מושחת ומחולל הדבר יעורר אותו לזעזוע אישי.