תפילה בשכונת האולפנה
תפילה בשכונת האולפנהאבישי ברוסובנקין

ציבור המתיישבים ותושבי שכונת האולפנה לא חוסכים במאמצים להצלת השכונה. תפילת רבים תיערך הערב (שלישי) במוקדים רבים ברחבי הארץ, וביום רביעי בזמן הדיון המכריע בכנסת על חוק ההסדרה יתאספו מאות ילדים לתפילה בכותל המערבי.

בתנועת קוממיות שיזמה את התפילות יחד עם המועצה הדתית בבית אל וועד מתיישבי שומרון ובנימין קוראים לציבור הרחב בכל הארץ להצטרף לתפילה.

התפילה המרכזית תיערך בבית הכנסת המרכזי ביישוב בית אל בהשתתפות רבני היישוב הרב זלמן מלמד והרב שלמה אבינר כאשר בבתי כנסת רבים בכל הארץ ישאו תפילה. ביום רביעי בבוקר יגיעו כ-600 ילדים לרחבת הכותל המערבי ויערכו תפילה להצלחת ההתיישבות בבית אל.

מוסא כהן, יו"ר תנועת קוממיות אמר אתמול כי "בשמיים צריכים תפילות שימנעו את חורבן ההתיישבות ביהודה ושומרון. מהלכו של ראש הממשלה היה כתוב באותיות קידוש לבנה כבר לפני ששה חודשים כשניסינו להעביר את חוק ההסדרה בעת הדיונים על היישוב מגרון. כעת הסכנה הולכת וגדלה ורכבת החורבן צוברת מהירות כאשר הקטר הוא ראש הממשלה נתניהו"

עוד אמר כי "הדאגה שלו היא גדולה יותר מהדאגה לחמשת הבניינים בבית אל. הוא מציין כי בעתיד הקרוב ידרש הציבור למבחני ענק בסוגיית ההתיישבות היהודית ביש"ע".

במקביל נמשכת צעדת מצילים את האולפנה הקוראת לשרי הממשלה להעביר את חוק ההסדרה,בה השתתפו אתמול מאות פעילים ומתיישבים. הצעדה תמשיך היום ממגרון לכיוון ירושלים וביום רביעי יגיעו הצועדים למאהל שביתת הרעב בכנסת. גם במאהל הפעילות אינה פוסקת ומדי יום מצטרפים שובתי רעב נוספים.

המתיישבים מפעילים לחץ כבד על השרים וחברי הכנסת באמצעות מסרונים, דואר אלקטרוני ושיחות טלפון. השר משה (בוגי) יעלון אמר כי השרים וחברי הכנסת "מוצפים" כלשונו.

כרגע נראה כי אין רוב בכנסת לחוק ההסדרה. העבודה, העצמאות והמפלגות הערביות יצביעו נגד. יו"ר קדימה, שאול מופז, הודיע אתמול כי הסיעה תתנגד לחוק.

בישראל ביתנו וש"ס הודיעו כי יתמכו בחוק אך השרים מחוייבים למשמעת הקואליציונית ואם לא ינתן חופש הצבעה לשרים הם יאלצו להצביע נגד. בליכוד לא ברור איך יצביעו השרים למרות שחלקם הצהירו כי יצביעו בעד.