טלפון. אילוסטרציה
טלפון. אילוסטרציה פלאש 90

בדיון שנערך היום בוועדה לפניות הציבור של הכנסת בראשותו של ח"כ דוד אזולאי נחשפו נתונים חדשים על מחירי שיחות הטלפון של האסירים בישראל.

מהנתונים ששב"ס הציג בוועדה עולה כי דקת שיחה מהכלא עולה לאסיר 26 אג'. מחיר גבוה בהתחשב במחירי השוק ובתחרות הגוברת בשוק הטלפונים בישראל.

עוד עלה בדיון, כי משרד המשפטים והסניגוריה הציבורית לא ידעו כלל על פרויקט שחף( מערכת טלפוניה משוכלת וחדישה) והוא נועד לטענת השב"ס למנוע פגיעה של אסירים באזרחים.

תת גונדר ישראל רום, ראש מנהל טכנולוגית בשב"ס, מסר ליו"ר הועדה ח"כ דוד אזולאי כי בבתי הכלא בישראל מתבצעים למעלה מ 7 מיליון שיחות טלפון בחודש ב- 2000 טלפונים ציבוריים. האסירים יכולים לשוחח בטלפון בין השעות 6:30-22:00.

ח"כ דוד אזולאי יו"ר הועדה ביקש לזמן אסיר לדיון על מנת להתרשם באופן אישי מהנעשה אולם בשב"ס סירבו לתת לאסיר להופיע בפני הועדה והיועץ המשפטי של הכנסת אמר כי מדובר בפנייה תקדימית. היו"ר שאל מה השב"ס מנסה להסתיר?!

ח"כ דוד אזולאי סיכם את הדיון ואמר, כי יפנה ליועץ המשפטי לכנסת בכדי לקבל חוות דעתו האם חל איסור על השתתפות אסירים בוועדות הכנסת, בעניינים שנוגעים לעניינם.כמו כן יפנה לשב"ס וידרוש לפרסם את עצם קיומה של המערכת באתר השב"ס ובפרסומים הרשמים שלהם. בדיון התברר כי החברה לא מחויבת לדווח על פעילותה לשום גורם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו