לוועדת 'גיוס לכל' אסור לעסוק בגיוס ערבים

ח"כ רותם: "המשנה ליועמ"ש הודיע לוועדה העוסקת בגיוס לכל, בראשותו של ח"כ יוחנן פלסנר, כי אין בסמכותה לעסוק בסוגיית גיוס הערבים"

בני משה , י"ז בסיון תשע"ב

לוועדת 'גיוס לכל' אסור לעסוק בגיוס ערבים-ערוץ 7
גיוס לכולם
פלאש 90

"היועץ המשפטי לממשלה הודיע לוועדה העוסקת בגיוס לכל, בראשותו של ח"כ יוחנן פלסנר, כי אין בסמכותה לעסוק בסוגיית גיוס הערבים" כך גילה היום ח"כ דודו רותם, במאהל הפראיירים שהגיע לישוב אפרת.

ח"כ רותם הוסיף כי בניגוד להתחייבות הממשלה, אין סיכוי כי הוועדה העוסקת בסוגיית הגיוס תספיק לסיים דיוניה עד סוף חודש יולי.

מארגני מאהל הפראיירים הגיעו לישוב אפרת שבגוש עציון, במטרה לקבל את תמיכת תושבי היישוב לדרישה לגיוס שווה לכל המגזרים. הישוב אפרת זכה בשנים האחרונות וגם השנה לתעודות הוקרה מהצבא וממשרד הביטחון על היותו אחד מעשרת הישובים בהם אחוזי גיוס גבוהים ליחידות קרביות הגבוה בארץ. כמו כן אחוזי הקצונה בישוב, בקרב הבנים והבנות, למרות היותו ישוב דתי, הם מגבוהים מהממוצע הארצי.

ח"כ דודו רותם הפתיע את הנוכחים כשסיפר שבימים אלה התקבלה בוועדה הודעת המשנה ליועמ"ש מייק בלאס כי אין לוועדה סמכות לדון בסוגיית גיוסם של ערבים אלא רק של יהודים, מאחר וביטול חוק טל ע"י בג"ץ דן רק בגיוס יהודים.

ראש מועצת אפרת סא"ל (מיל) עודד רביבי אמר כי "הדרישה לגיוס שווה לכולם באה ממקום של רצון לפייס בין המגזרים השונים ולא כדי לפגוע. אין לנו צבא אחר ואין לנו מדינה אחרת".

הרב יובל שרלו הוסיף כי אי גיוס לצה"ל הינו עוול מוסרי מהחמורים שיש. "הייתכן כי חלקים בעם יחרפו נפשם למען המדינה ואחרים לא יתרמו חלקם.

גם אל"מ (מיל) מוטי יוגב הדגיש כי חלק מהציבור החרדי בשל היום להתגייס לצה"ל, "ב-3 השנים האחרונות חיילים חרדים מגיעים לישוביהם ובניגוד לעבר לא מסירים את מדיהם טרם כניסתם לשערי הישוב אלא ממשיכים להסתובב איתם בגאווה".