נתניהו: שרה היא ששכנעה אותי לשחרר את גלעד

"שרה היתה זו ששכנעה אותי סופית לשחרר את גלעד שליט מהשבי. היא זו שאמרה לי – 'תחשוב על הילד גלעד שליט", גילה נתניהו.

ניר הר זהב , י"ט בסיון תשע"ב

בנימין נתניהו ושרה נתניהו
בנימין נתניהו ושרה נתניהו
צילום: פלאש 90

בעיתון הגרמני "בילד" תתפרסם מחר (א) כתבה על שרה נתניהו תחת הכותרת "ראיון בלעדי עם הגברת הראשונה של ישראל".

העיתון "הארץ" הביא הערב ציטוטים מתוך הראיון. "איך היא מצליחה לשמור על קריירה ובו זמנית למלא את חובותיה כגברת הראשונה וכאמא לשני ילדים"? שואל "בילד", ומספר לקוראיו על עבודתה של שרה כפסיכולוגית בשירות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים. שרה משיבה: "חשוב לי מאוד לעבוד ולקדם את הקריירה שלי, למרות שאני הגברת הראשונה. למדתי במשך הרבה שנים והשקעתי הרבה מאמץ בהשכלה שלי".

לאחר ששרה מגישה תה לכתבת היא מראה לה את הבית, את אלבומי התמונות ואת חדרי העבודה שלה ושל בעלה. משם יוצאות השתיים לטיול שליו בגינה, המוקפת חומה גבוהה. "האם את חוששת לחייו של בעלך ולביטחונו"? נשאלת שרה. "כן", היא עונה. "אני תמיד מודאגת, במיוחד כשהוא נוכח באירועים ציבוריים בחו"ל. אני חיה עם הפחד הזה כבר שנים רבות, אבל כן, אני מודאגת. לא רק בגללו. גם בגלל הילדים שלי".

על התלונות נגדה מצד עובדי הבית אמרה נתניהו "במשך עשר השנים בהן בעלי היה מנהיג האופוזיציה ולא ראש ממשלה, לא היתה אפילו תלונה אחת של עובד. זה לא נראה לך מוזר? מיד לאחר שהוא נבחר שוב – ההאשמות החלו פעם נוספת. עבור חלק מהאנשים, ברור שזה רווחי ומפתה לשקר בתקשורת. חוץ מזה, אני מטרה קלה. אם הם לא יכולים לתקוף את בעלי, הם תוקפים אותי".

"האם את ובעלך דנים גם בפוליטיקה? האם אתם מדברים על איראן והפצצה הגרעינית"? שואלת הכתבת. “את יודעת, יש לנו מעט מאוד זמן יחד", עונה שרה. "לכן, אנחנו מעדיפים לדבר על עניינים אישיים, הילדים שלנו, לדוגמה".

"בעלי הוא לא רק הפרטנר שלי; הוא גם החבר הכי טוב שלי", אומרת שרה. נתניהו עצמו משיב בצורה דומה. “היא נותנת לי תמיכה עצומה וחום. היא אבן הפינה של המשפחה שלנו. היא מגדלת את הילדים, היא כל הזמן אומרת לי שאני צריך לפנות זמן לילדים".

בהמשך מתוודה נתניהו: “שרה היתה זו ששכנעה אותי סופית לשחרר את גלעד שליט מהשבי. היא זו שאמרה לי – 'תחשוב על הילד גלעד שליט. תחשוב על הילד במרתף החשוך, ללא תקווה, בלי אור. תחשוב עליו כאילו היה הבן שלו. תחשוב עליו, על אמו, על אביו – ותקבל את ההחלטה'".