מהרב מצגר ועד שלמה ארצי למען פולארד

שורת אישים ויוצאים הצטרפו לקריאתם של כ-70,000 אזרחים מהנשיא פרס לפעול לשחרורו של פולארד. פרס יצא לארה"ב לקבלת מדליית החירות.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ב

מהרב מצגר ועד שלמה ארצי למען פולארד-ערוץ 7
קוראים לשחרורו
מתך הכרזה לשחרור פולארד

נשיא המדינה שמעון פרס יצא לביקור בארצות הברית בו הוא צפוי לקבל את מדליית החירות, האות הגבוה ביותר המוענק על ידי נשיא ארצות הברית לאדם שפעל למען ביטחון ארצות הברית או השלום בעולם.

לקראת היציאה לביקור קיבל הנשיא פרס מכתב עליו חתמו כשבעים אלף אזרחים הקוראים לו להביא לשחרורו של יונתן פולארד.

בין 70,000 האזרחים שחתמו על  המכתב ניתן למצוא דמויות ידועות בציבוריות הישראלית שעד היום מעולם לא התאחדו בקריאה משותפת: הנשיא לשעבר יצחק נבון, הרב הראשי יונה מצגר, א.ב. יהושע, עמוס עוז, דוד גרוסמן, פרופ' דן שכטמן, גילה אלמגור, שלמה וישינסקי, יהורם גאון, שלמה ארצי, גלעד שליט ומשפחתו, פרופ' ישראל אומן, אהרון אפלפלד, אמנון רובינשטיין, פרופ' אהרון צ'חנובר (חתן נובל בכמיה), פרופ' שמעון שיטרית, ראש מטה שליט שמשון ליבמן,הרב יואל בן נון, עוזי דיין, ציפי לבני ועוד רבים אחרים.

"מתוך חרדה עמוקה לשלומו של יהונתן ומתוך רצון לראותו מעביר את שארית ימיו כאדם חופשי - אנו מבקשים ממך למנף את מעמדך הדיפלומטי חסר התקדים ואת יחסיך הקרובים עם הנשיא אובמה למען שחרורו של יהונתן." נאמר במכתב.

במטה למען שחרורו של פולארד מציינים כי במקביל, מכתב דומה עליו חתמו עשרות ראשי ערים וסגניהם יגיע גם הוא היום לידי הנשיא. בין החותמים על המכתב הזה ניתן למצוא את  ראש עריית ת"א רון חולדאי, ראש עריית פ"ת יצחק אוחיון עוד ראשי ערים וסגני ראשי ערים נוספים.

בוועד למען פולארד אומרים כי "יש כיום קונצנזוס ברור בצפייה מהנשיא להטיל את מלוא כובד משקלו על מנת לוודא שההזדמנות להצלת חייו של יהונתן לא תוחמץ".

נזכיר כי עם היוודע כוונתו של הנשיא האמריקאי להעניק את האות לפרס עלתה קריאה לפרס להתנות את קבלת האות בשחרורו של פולארד. הנשיא פרס בחר שלא להתנות את קבלת האות אך יפעל מול הנשיא האמריקאי ויבקש את שחרורו של פולארד.

לחתימה על העצומה: www.atzuma.co.il/medal