השר מופז: גיוס חרדים - ייקצר השירות

במהלך דיוני הועדה לקידום השוויון בנטל אמר מופז: "לא נתפשר על המהות ועל העיקרון הבסיסי - חוק אחד לכולם".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ב

השר מופז: גיוס חרדים - ייקצר השירות-ערוץ 7
זכות. מופז
פלאש 90

המשנה לראש הממשלה, השר שאול מופז, השתתף היום (ראשון) בישיבת הועדה לקידום השוויון בנטל שהתכנסה בכנסת.

מופז הדגיש בפני חברי הועדה כי "מדובר בגיבושה של אמנה חברתית חדשה שתחזק את החוסן החברתי והלאומי של ישראל. אחריות גדולה מוטלת עליכם  - יש לכם את הסמכות ואת הגיבוי המלא כדי להביא לתוצאה הנכונה והראויה".

"הועדה קיבלה מנדט רחב ביותר ולא בטוח שבעתיד ינתן מנדט שכזה ליצירת אמנה חברתית", אמר מופז והוסיף, "עיקרון השווין – חוק אחד לכולם - הוא עיקרון בסיסי וסוגיה הזו חייבת להיות לנגד עני חברי הועדה".

המשנה לראש הממשלה הוסיף כי "החוק החדש יהיה חייב לעמוד במבחן בג"צ ובמבחן הציבוריות בישראל. מסקרים שעשינו עולה למעלה מ-70 אחוז מאזרחי ישראל מאמינים שיש לחוקק חוק שירות לכולם".

השר מופז התייחס לנתונים שהציגו נציגי צה"ל מהם עולה כי הצרכים של הצבא עומדים על  פי 4 עד 6 ממה שקיים היום. הוא התייחס גם לסוגיית גיוסם של ערביי ישראל ואמר: "אפשרות שילובם  בשרות הצבאי יהיה מוגבל ולכן צריך לפתוח בפניהם את השרות האזרחי כגון שיטור פנימי בישובים הערביים, פיקוד העורף, בתי חולים וכדומה".

עוד הדגיש מופז "חייב להיות ביטוי ותגמול של המדינה כלפי אלה שמשרתים בסדיר ובמילואים תוך דגש על היחידות הקרביות. הויכוח בסוף יהיה עם האוצר. כל גדוד סדיר שקם מחליף 18 - 19 גדודי מילואים בשנה כך שיש בכך הרבה חיסכון גם מבחינה תקציבית. החיבור הזה יתן לנו אפשרות לקיצור שרות".