מצפון עד דרום - 'אריאל' למען גבעת האולפנה

תנועת אריאל מתגייסת ומביאה חניכות לביקור חיזוק בגבעת האולפנה, מקיימת ישיבת הנהלה במקום ושולחת עוגות לתושבים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ב


אתמול (ראשון) החלו חניכות תנועת הנוער אריאל להגיע לגבעת האולפנה בבית אל לפעילות של התנועה לחיזוק תושבי המקום והבעת עמדת התנועה נגד כל פינוי והריסה.

בשעות הבוקר התכנסו קומונריות תנועת אריאל מכל הארץ בגבעת אסף לפעילות למען חיזוק הקשר לארץ ישראל ולמען ערבות הדדית.

בדיונים העלו הבנות רעיונות והצעות לדרכים שונות לפעילות לחיזוק תושבי גבעת האולפנה בפרט וליצירת כוח השפעה על מהלכים בעם ישראל בכלל. ההצעה שזכתה להדים רבים ו"עברה לעשייתה" הייתה הבאת החניכות לגבעת האולפנה מתוך הכרת הערך החינוכי בהגברת תחושת השיתוף והגברת היכולת להרגיש את ארץ ישראל בקשר בלתי אמצעי.

"תנועת אריאל מחזקת את ידי תושבי השכונה", אמרו בתנועה, "אנו מצטרפים לתפילה שהשכונה תישאר על תלה ואף תרחיב גבולותיה ותחזק אחיזתה במקום."

היום (שני) נוטשים חברי ההנהלה הארצית של תנועת אריאל את משכנם בשכונת הר נוף שבירושלים, ומקיימים את ישיבתם בגבעת האולפנה. "בישיבה יתקיים דיון מעמיק שמטרתו מציאת דרכים ליצירת הנעה של חניכים רבים ככל האפשר להצטרף למעגל הפועלים למען ארצנו ולמען ערי אלוקינו", מסבירים בתנועה, "אנו יודעים ש"נאה דורש – נאה מקיים", ולכן אנו באים אל גבעת האולפנה ומקיימים את הישיבה כאן, ובכך מחבקים חיבוק אמיץ את תושבי השכונה ומשדרים להם: אינכם לבד! אנחנו אתכם!".

בשבוע שעבר הוחלט בסניף אריאל מעלה אדומים לקיים פעילות למען גבעת האולפנה ועוגות הוכנו לטובת התושבים בבית אל. חניכות הסניף, בנות השבטים זרעים-מעפילים, כל אחת במטבחה הביתי, הפשילו שרוולים וחגרו סינרים למותניהן ואפו עוגות מושקעות. את העוגות המוכנות הביאו לסניף, ושם פרסו, סידרו וקישטו מגשים. את המגשים עטפו בעטיפת צלופן ועיטרו בסרטים. את כל הכבודה העבירו לחברותיהן, חניכות סניף בית אל שעברו מבית לבית בשכונת האולפנה, והגישו לבני הבית את "משלוח המנות" בתוספת ברכת שבת שלום.