מודיעין. קהילה גדולה
מודיעין. קהילה גדולה פלאש 90

פעילים חילונים מהעיר מודיעין המזוהים כחלק מתנועת 'מודיעין חופשית' מנהלים בימים אלה מאבק נגד הקמת בתי כנסת בעירם. 

מאבקם של הפעילים מתרכז במספר מקומות בהם ייעדה העיריה להקים בתי כנסת. בין היתר מדובר בשטח ברחוב חשוון 10 בשכונת הכרמים במודיעין שהוקצתה על ידי העיריה לטובת הקמת בית כנסת. הפעילים מתנגדים להליך ההקצאה וטוענים כי בשטח האמור אמור היה לקום מעונות יום.

לגודל האירוניה, הטיעון המשמש את הפעילים במאבקם הוא טיעון השוויון. לטענת הפעילים, הקמת בית כנסת עשויה לשרת רק חלק מהתושבים ולא את כלל האוכלוסיה בעיר. "ההחלטה להקים בית כנסת בשכונה עומדת בניגוד מוחלט לתקינות ההליך המנהלי, בהיעדר כל בסיס שוויוני המתייחס לרווחת כלל התושבים; בסתירה מהותית לכל תעדוף ראוי של צרכי התושבים - וכל זאת שלא מכורח המציאות?", כתבו במכתבם לעיריה.

ויש להם גם רעיונות יצירתיים כיצד להפיס את דעתם של האוכלוסיה הדתית בעיר. "בכדי לייעל את נושא הקצאת המגרשים בעיר, אנו דורשים שהעירייה תאשר אך ורק הקמת 3-4 בתי כנסת במגרש אחד, זה לצד זה או בכמה קומות. בשיטה זו, ניצול המגרשים בעיר יהיה טוב יותר ועלות בניית בתי הכנסת לעמותות השונות תהיה נמוכה יותר, דבר שיחסוך כסף רב לעמותות ולמדינה?", כתבו.

ובזאת לא הסתיימה יצירתיותם של הפעילים: "בכדי לייעל את נושא הקצאת המגרשים בעיר, אנו דורשים שהעירייה תבנה בתי כנסת בתחומי בתי ספר דתיים או בקומות על בנייני בתי הספר הדתיים"?.