קריטריון מפלה. אטיאס
קריטריון מפלה. אטיאס פלאש 90

בשכונת האולפנה בבית אל מתייחסים לדיווח ב'הארץ' לפיו השר אריאל אטיאס מש"ס הודיע להם כי יצביע נגד חוק ההסדרה מכיוון שלא הצביעו לתנועתו מעולם. בשכונה תוהים אם המשמעות היא שמצביעי ש"ס תומכים בהרס שכונתם.

נזכיר כי בגיליון סוף השבוע  דיווח העיתונאי יוסי ורטר כי "בצהרי יום שני הגיע שר השיכון, אריאל אטיאס מש״ס, לכנסת. במסדרון הוא נתקל באחת מחבורות המתנחלים שארבו לח״כים בפינות אסטרטגיות שונות במשכן. "תצביעו אתנו!" דרשו ממנו המתנחלים. "תזכירו לי מתי בפעם האחרונה תמכתם בנו בעניין שחשוב לנו", אמר להם אטיאס.

"מה זה, הכל מסחר?", נעלבו המתנחלים. "תזכירו לי", התעקש אטיאס, "אולי שכחתי, מתי בפעם האחרונה הייתם אתנו?". הם שאלו שוב, "אז לא תצביעו בעד החוק?", אטיאס פסק: "לא". המתנחלים הבינו שישועה לא תבוא להם ממנו".

בשכונת האולפנה הופתעו לשמוע את דבריו אלה של השר אטיאס, דברים דומים לאלה שהשמיע בשעתו גם השר בני בגין. כזכור, דובר השכונה, הראל כהן, המשמש גם כדוברו של יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כץ, כצל'ה, הטיח דברים בפני השר בגין ביום שלפני ההצבעה כשהזכיר לו את אמירתו שהוא אינו חש מחויבות כלפיהם מאחר והם אינם נמנים על מצביעי מפלגתו.

בתגובה לדברי אטיאס המצוטטים ב'הארץ' אומרים בשכונת האולפנה "לא ידענו שבוחרי ש"ס שכן בחרו באטיאס מעוניינים בהריסת השכונה".

דוברו של יו"ר האיחוד הלאומי אומר כי דבריו אלה של אטיאס אינם אלא כפיות טובה מהסוג הקשה ביותר. הוא מזכיר כי "בכל ההצבעות מאז שהאיחוד הלאומי בכנסת אנחנו מצביעים בכנסת ובועדת הכספים בצמידות מוחלטת לאופן שבו מצביעים חברי הכנסת של יהדות התורה וש"ס".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו