בנייה בלתי חוקית ליד סוסיא
בנייה בלתי חוקית ליד סוסיא עובד ארד, רגבים

עו"ד עמיר פישר בא כח היישוב סוסיא ועמותת רגבים, מברך על החלטת הבג"ץ לקבל את העתירה נגד המאחז הפלשתיני סוסיא שבדרום הר חברון.

בראיון לערוץ 7 אומר עו"ד פישר שמדובר בהחלטה כמעט היסטורית, "עד היום לא היו החלטות כאלה, זו פעם ראשונה שבג"ץ נותן צו שמונע בנייה פלשתינית לא חוקית. לא מדובר פה בשטחי C, אלא באדמות מדינה ליד היישוב היהודי סוסיא שהוא היישוב היהודי הכי גדול בדרום הר חברון".

לדבריו, ההשתלטות הפלשתינית על המקום יצרה חיכוכים רבים עם היהודים, "הם בהתחלה נכנסו למערות, אחר כך לאוהלים ולמבני פח עד שהכול הפך ליישוב שלם. הם ממשיכים כל הזמן לבנות בקצב מסחרר".

"הם מביאים לכאן בשבתות פעילי שמאל והמוני אנשים שרוצים רק לחמם את האווירה וליצור עימותים. הגשנו עתירה לבית המשפט בדרישה לממש את צווי ההריסה שכבר הוגשו מזמן, וגם צו ביניים לעצור את הבנייה בהווה. אפילו במהלך הדיונים בבית המשפט, הם המשיכו לבנות במקום, ולקבוע עובדות בשטח".

עו"ד פישר מקווה שהמינהל האזרחי יבצע את צווי ההריסה בהקדם, "אני מקווה שזה יקרה בימים הקרובים. המאחז הזה הוא לא הגיוני ולא סביר. אנחנו נמשיך להגיש עתירות בכל הגיזרות ביו"ש, וגם בנגב, בגליל ובוואדי ערה".

הוא מדגיש שבניגוד לבג"ץ גבעת האולפנה, הם כן צירפו כמשיבים את הפלשתינים מהמאחז, "צרפנו את כל חברי משפחת נוואג'ה כמשיבים, והם אכן הגיעו לבית המשפט וטענו את טענותיהם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו