בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציהפלאש 90

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד דימטרי מלכיאל.

כתב האישום מייחס למלכיאל שורת עבירות, ביניהן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך, חדירה לחומר מחשב שלא כדין והלבנת הון.

בפרקליטות מציינים, כי במשך תקופת ביצוע העבירות שהה מלכיאל מחוץ לישראל, בעיקר באוקראינה, לאחר שיצא מישראל תוך שהוא מפר הוראה של בית משפט השלום בחיפה.

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2007-2011 בעת היותו מחוץ לגבולות ישראל, ניהל מלכיאל והוציא לפועל מסכת מרמה מתוכננת, שיטתית ומתוחכמת, במסגרתה קיבל במרמה כספים בהיקף עצום ממאות אזרחים וגופים ישראליים.

מלכיאל נהג לפרסם, בכלי תקשורת הפונים ליוצאי מדינות חבר העמים, מודעות המציעות מתן הלוואות בתנאים נוחים. מהפונים למודעות, דרש מלכיאל להעביר כספים שונים כשהוא מציג בפניהם, בכזב, כי כספים אלו מהווים תנאי לקבלת ההלוואה ותוך הבטחה, בכזב, כי מיד לאחר שיעבירו את הכסף כנדרש, תינתן להם ההלוואה.

במקביל, נהג מלכיאל לפרסם מודעות המציעות עבודה, וזאת במטרה לגייס אנשים אשר יקבלו עבורו את כספי המרמה בישראל ויעבירום לידיו באוקראינה, וזאת בלי שהם יודעים כי בכך הם מסייעים לו בהוצאתה לפועל של מסכת המרמה.

מלכיאל היה מציג בפני 'העובדים' מצג שווא כאילו הם אמורים לאתר עבורו מידע באינטרנט, אלא שאז הנחה אותם לסור אל הדואר, לקבל שם כספים שיועברו אליהם ולהעבירם ליעדים שונים באוקראינה בהם נקב באזניהם. לאחר שנואשו מבקשי ההלוואה מלקבל את ההלוואה, ביקשו ממלכיאל לבטל את עסקת ההלוואה ולקבל את כספיהם בחזרה. אז, ביקש מלכיאל כי ימסרו לו את פרטי חשבונות הבנק שלהם והבטיח להם, בכזב, כי יפקיד לזכותם את הסך המגיע להם.

בסוף שנת 2011 הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה שתי בקשות הסגרה לאוקראינה, האחת לצורך ריצוי העונש שנגזר על מלכיאל זה מכבר ואשר מריצויו נמלט כאמור, והשנייה לצורך העמדתו לדין בגין מסכת המרמה שביצע על פי החשד מאוקראינה. כאמור, בקשות אלו נתקבלו ולפני כשבועיים ביום ה-31.5.12 הוסגר הנאשם לרשויות האכיפה בישראל.