רוצח משפחת פוגל: זו הייתה "הרפתקה"

"שכחתי לספר על התינוק שישן בין האבא והאמא ושבכה בקול רם. ודקרתי אותו בלב ויצאנו בדרך ממנה הגענו", סיפר בחקירתו המחבל הרוצח.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ב

רוצח משפחת פוגל: זו הייתה "הרפתקה"-ערוץ 7
משפחת פוגל
ערוץ 7

העיתון "הארץ" יפרסם מחר (שישי) את תמלילי חקירת רצח משפחת פוגל הי"ד בישוב איתמר לפני למעלה משנה.        

מתמלילי החקירה עולה כי שני הרוצחים לא השתייכו לאף ארגון טרור ולמעשה היתה להם תודעה פוליטית זניחה. חכים עוואד, אחד הרוצחים, אמר שהשתתף פעם אחת "בטקס זיכרון לדוד שלי שנהרג ב-2003 והטקס היה במסגרת החזית העממית". אמג'ד, שותפו לטבח המחריד, זרק כמה פעמים אבנים על חיילי צה"ל שנכנסו לכפר.

אמג'ד העיד כי יזם את הפיגוע. "רציתי לבצע פיגוע כי רציתי להיפטר מהחיים האלה. היו בעיות ביני ובין המשפחה. לפני שנתיים אבא שלי היה שואל אותי על הלימודים, ולמה אני מעשן, ומתערב בעניינים הפרטיים שלי באופן קבוע, ולכן חשבתי להתאבד. הדרך שחשבתי לעשות היא לבצע פיגוע התאבדות באיתמר", סיפר אמג'ד. את הרצח תיאר כך: "פתחתי את התריס וראה אותי ילד. סגרתי את התריס. נכנסתי מהדלת הראשית שהיתה פתוחה. חכים נשאר בדלת לתצפת. לקחתי את הילד הראשון לחדר השינה ורצחתי אותו בשתי מכות בצווארו. שחטתי אותו".

לדברי חכים, “דיברנו על נושא נוסף, שזה ההרפתקה. בשיחה על ההרפתקה, הצעתי לאמג’ד רעיון שנגיע לגדר של איתמר. אמג’ד אמר ‘תעזוב’. אמרתי, ‘בוא נעשה דבר שיהיה מיוחד. כדי שבעתיד כל אחד יתבגר ויספר לילדים שלו על כך’".

את רצח התינוקת הדס תיאר אמג'ד בקצרה. "שכחתי לספר על התינוק שישן בין האבא והאמא ושבכה בקול רם. ודקרתי אותו בלב ויצאנו בדרך ממנה הגענו". חכים פירט: "עמדנו מחוץ לבית. ראיתי ג'יפ צבאי ממולי. סברתי שהג'יפ הגיע משום ששמעתי את היריות והכנתי את עצמי לחילופי אש אתם, אך הג'יפ המשיך בנסיעה. אמרתי לאמג'ד להיכנס לבית כדי לחפש נשק נוסף. אחרי חמש דקות הוא יצא מהחלון כשבידו 16 M ארוך, ואמר לי שרצח ילד קטן שבכה כי הוא פחד שיגלו אותנו".