צריך לחפש. נאמן
צריך לחפש. נאמןפלאש 90

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון צפויה ועדת השרים לענייני חקיקה לדון בהצעת החוק המבקשת להוסיף נציגות נשית לוועדה לבחירות דיינים.

לקראת הדיון מפרסם ארגון 'מבוי סתום' את ברכתו על הצעת חוק שבנדון וקובע כי "שילובן של נשים בוועדה למינויי דיינים הנו הליך הכרחי המתחייב מן המציאות הישראלית - דמוקרטית. העובדה כי לאחרונה לא נבחרה לוועדה אישה נציגה באף אחת מן הקטגוריות בו קיימת אפשרות בחירת אישה (שר, ח"כ, נציג לשכת עורכי הדין) מעידה על הצורך ההכרחי שלא להשאיר נושא זה ליד המקרה ולשריין בחוק את מקומן של נשים בוועדה. מן הראוי לציין כי ארבע מקומות בוועדה השמורים לשני רבנים ראשיים ושני דייני בית הדין הגדול, כיום, אינן פתוחים לבחירת נשים. כך שלמעשה שאר המקומות משוריינים לגברים. כל זאת בזמן שיותר ממחצית המתדיינים בבתי הדין הרבניים הינם מתדיינות, ולעיתים קרובות  זכויותיהן של נשים רבות מקופחות בהליך הגירושין בבתי הדין הרבניים". 

בחודשים האחרונים הוסיפו אנשי 'מבוי סתום' מספר הערות ותוספות להצעת החוק. "מספר זוגי של חברי הוועדה עלול לצור מצב של תיקו ובכך לגרום לעיכוב במינוי דיינים. לשם השוואה בוועדה למינוי שופטים ישנו מספר אי זוגי של חברים. לפיכך  אנו ממליצות על מינוי 3 נשים: 1, חברה ראשונה משוריינת, תהיה נציגת ציבור  אשר תבחר על ידי הרשות לקידום מעמד האישה. 2, חברה שנייה  משוריינת תהיה שופטת בית משפט עליון או מחוזי בדימוס אשר תבחר על ידי שר המשפטים בשיתוף הרב הראשי נשיא בית הדין הרבני הגדול. 3, חברה שלישית משוריינת תהיה עורכת דין או טוענת רבנית אשר תבחר מקרב ארגוני הנשים המייצגות נשים בבתי הדין הרבניים.