לוד: הכסף האבוד נמצא בתוך 8 טון אשפה

אברך בן 28 מלוד נאלץ לחפש מעטפה ובה 15 אלף ש"ח בתוך הררי אשפה. אך הסוף היה טוב - המעטפה נמצאה וכך גם מרבית הסכום.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ב

לוד: הכסף האבוד נמצא בתוך 8 טון אשפה-ערוץ 7
יורו
פלאש 90

מה הייתם עושים אילו התברר לכם שזרקתם בטעות 15 אלף שקל לפח? מסתבר שלא כולם היו אומרים נואש.

שעות ספורות לפני השבת האחרונה נצפה אברך בן 28 מלוד נובר בהררי אשפה במגרש חניה פתוח הנמצא באזור התעשייה הישן של העיר. הוא עשה זאת במלא המרץ וכדי למצוא שקית קטנה עם 15 אלף שקל שהושלכה מוקדם יותר בטעות לפח האשפה בביתו. הסיפור המלא הובא הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

על פי הדיווח, האיש השליך את שקיות האשפה מביתו בשעות הבוקר, ורק כמה שעות לאחר מכן קלט שאלה הכילו בתוכן את השקית שבתוכה היה הכסף. "פתאום נזכרתי שבשקיות היו המתנות שקבלתי במסיבת הבריתה של הבת שרק נולדה לי", סיפר, "רציתי לסגור את המינוס בבנק, אז שמרתי את הכסף בשקית עד שאגיע להפקידו".

האברך רץ לפח האשפה, אך התברר שהאשפה פונתה על ידי העיריה. לאחר סדרת טלפונים שקיים, הגיע אל מנכ"ל העיריה, יאיר רביבו שהבטיח לנסות לסייע.

בהוראה שנתן למחלקת התברואה, התבקש נהג המשאית לשפוך את תכולת המשאית במגרש חניה פתוח כדי שהאברך יוכל לנסות את מזלו ולמצוא את הכסף האבוד.

"התחלנו לחפש", סיפר לוי, "היה מאוד מסריח אבל הייתי חייב למצוא את הכסף". לאחר שעה ארוכה של חיפושים נמצאה שקית ובה 6,000 שקל בלבד, מאחר וזו נקרעה במהלך איסוף האשפה.

אולם האברך וחבריו לא אמרו נואש והמשיכו לנבור באשפה במשך שעתיים נוספות, עד אשר הצטבר בידיו של האברך כמעט כל הסכום שאבד. היום, ככל הנראה, הפקיד האברך את הכסף, שאולי מסרח למדי, אבל העניק למשפחה מעט אוויר לנשימה.