עדיין מסוכן שם. קבר רשב"י
עדיין מסוכן שם. קבר רשב"י פלאש 90

לאחר שנים של מאבקי שליטה, נבחר היום יו"ר הדירקטוריון של 'החברה לניהול ציון הרשב"י במירון' אלכס ויז'ניצר.

ויז'ניצר היה בשנים האחרונות האחראי מטעם הממשלה על ניהול האירועים והתחזוקה השוטפת של מתחם הציון הקדוש. זו גם היתה הישיבה הראשונה בה כונסו חברי הדירקטוריון של החברה.

בפתח הישיבה בירך שר התיירות את משתתפיה ואיחל להם הצלחה במשימות החשובות העומדות לפתחם. שר התיירות הורה לחברי הדירקטוריון למנות וועדה מיוחדת לאיתור מנכ"ל לחברה שיהיה האחראי על ביצוע החלטות הדירקטוריון.

החברה שתוקם מטעמו של השר מסז'ניקוב תחליף, הלכה למעשה, את וועדת החמישה שהוקמה לפני מספר שנים והיא תהווה פקטור בלעדי ומשמעותי בכל הנוגע לרווחתם של מאות אלפי הפוקדים את הציון הקדוש במהלך כל השנה ובאירועי ל"ג בעומר בפרט.

התהליכים שקדמו להקמת החברה כללו בין היתר את ישיבת הממשלה שהתכנסה במיוחד כדי לאשר את הקמת החברה בברכתו ובעידודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. 'החברה לניהול ציון הרשב"י במירון' תהיה אחראית על שמירת הסדר הציבורי, הניהול השוטף של מתחם הקבר, ביצור התשתיות בהיקף של כ-30 מיליון שקל, והפקת כל האירועים המרכזיים במתחם הציון הקדוש.

שר התיירות סטס מסז'ניקוב (ישראל ביתנו) זוכה בשלוש השנים האחרונות לשבחים רבים על החלטתו לפתור את הבעיות הרבות שהיו במקום הקדוש, בעיקר מהנציגות החרדית בכנסת שעוררה כל העת על הליקויים הרבים במתחם הציון, והסבל הציבורי הנגרם בשל כך. 'החברה לניהול ציון הרשב"י במירון' הוקמה על ידי משרד התיירות, בהתאם להמלצות משרד מבקר המדינה, חברי הכנסת החרדים, ודרישה שעלתה מספר פעמים במהלך ישיבות הוועדות השונות בכנסת שעסקו בעניין זה ברחבה.