היורה בחוטפים - ראוי לצל"ש

שר החוץ, אביגדור ליברמן, התייחס היום (שני) בישיבת סיעת ישראל ביתנו, לאירוע ניסיון חטיפת נהג המשאית אתמול בהר חברון ולמבצע החזרת המסתננים מדרום סודן לארצם.

בנוגע לנסיון החטיפה בהר חברון אמר ליברמן כי מדובר באירוע טרור, "נמנע אתמול עוד מקרה של גלעד שליט. לא פעם אנו רואים שגנב רכב הופך למחבל מסוכן", אמר שר החוץ והוסיף כי "אותו אדם שירה בשודדים ראוי לציון לשבח".

ליברמן אמר עוד כי "אבו מאזן הוא המכשול הגדול ביותר לחידוש תהליך השלום. כל עוד הוא בשלטון לא תהיה שום פריצת דרך בתהליך השלום".

שר החוץ התייחס גם לנושא המסתננים, "מזמן לא ראיתי דברת כה מזיקה סביב החזרת המסתננים. כל מה שהצלחנו לפתור היה בזכות משרד החוץ. המשא ומתן עם שלטונות דרום סודן נעשה באמצעות משרד החוץ. כל הדברת הזו מזיקה באופן שמונע את החזרת המסתננים".

שר החוץ טען בדבריו כי "שורה של בעלי תפקידים ופוליטיקאים מחבלים במאמץ משרד החוץ להגיע לפתרון הבעיה". הוא ציין כי רק הבוקר הגיעו לישראל עוד שבעים פליטים. ממתקני הכליאה שוחררו לישראל מתחילת החודש חמש מאות איש.

מלשכת שר הפנים, אלי ישי, נמסר בתגובה לדברי ליברמן, "יש כאלה שעוסקים בפרשנות, ויש כאלו שעוסקים בביצוע. מוטב שמשרד החוץ ימצא מדינה שלישית לאריתראים או לחילופין ימציא לידינו חו"ד המאשרת את חזרת המסתננים לאריתראה ולצפון סודן במקום להילחם כל היום על גינוני כבוד".

"משרד החוץ מוזמן לעשות שימוש בתמונות שצולמו אתמול בנתב״ג כדי להראות לעולם את יחסה ההומני של מדינת ישראל למסתננים, ובכך לעזור ולו במעט ליחסי החוץ של מדינת ישראל", הוסיפו בלישכה.