בלי הורדת ידיים. עדי מינץ
בלי הורדת ידיים. עדי מינץפלאש 90

יו"ר מליאת מועצת יש"ע, עדי מינץ, קורא למנהיגי הציבור הדתי לאומי להוקיע את האלימות על רקע המאבק על שלימותה של ארץ ישראל.

בשיחה עם ערוץ 7 אמר מינץ, "בכל עשרות השנים האחרונות היו מחלוקת על ניהול ההתיישבות, חלקן אף הגיעו לטונים גבוהים אך בשום פנים ואופן לא נהגנו באלימות", אומר מינץ.

"לצערי, בתקופה האחרונה התעוררה קבוצה קטנה מאוד שמנסה לכפות את דרכה באמצעות אלימות. חובה על מנהיגי הציבור הלאומי להביא סוף לדרך הזו ולהוקיע אותה מאחר והיא בסופו של דבר פוגעת בנו בצורה דרמטית".

בהתייחסו לפגיעה ברכבו של זמביש אמר מינץ "נחצה קו אדום. מדובר באיש שמקדיש את חייו למען ההתיישבות. מותר להתווכח על דרכו אבל אסור בשום פנים ואופן לנסות להכריע את הוויכוח באמצעות אלימות ופעולות תג מחיר כמו הלילה בכפר הערבי בבנימין. חובה עלינו למגר את התופה הזו לפני שהיא תבלע אותנו".

על הביקורת סביב המאבק שנכשל בגוש קטיף מדגיש מינץ "דווקא בעקבות הכישלון שלנו בגוש קטיף - אנשים היום יותר מפוכחים ויודעים בפני מה אנחנו עומדים. אני מדגיש כי הוויכוח הוא לגיטימי, אני חושב שנעשו שגיאות במאבק על גוש קטיף והצבעתי עליהן בעבר. אך הדרך האלימה תבלע אותנו. הניסיון להתוות דרך ש"כל דאלים גבר" - אינו דרכינו. הדרך שלנו להתחבר היא לחברה הישראלית ולהוביל את הדרך שלנו בהתיישבות לחזון המיליון - מיליון תושבים בעזרת השם ביהודה ושומרון".