היעלמות גומא אגייאר: "למשטרה אין קצה חוט"

למעלה מ-24 שעות חלפו מאז שסירתו של אגייאר נסחפה נטושה אל החוף, והחשש הכבד לחייו הולך וגובר. למשטרה עדיין אין קצה חוט.

אורלי הררי , א' בתמוז תשע"ב

גומא אגייאר
גומא אגייאר
צילום: פלאש 90

נמשכים החיפושים אחר איש העסקים, מבעלי קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל, גומא אגייאר, שנעלם אמש כשיצא לשיט מביתו בפלורידה. סירתו נמצאה נטושה בחוף סמוך לאחר כמה שעות. 

אמש בסביבות השעה 19:15 (שעון ארה"ב) גומא אגיאר חזר לביתו מהעבודה, ולמרות מזג האוויר הסגרירי עלה על סירתו והפליג לים. מאז הוא עדיין לא נראה שוב וקיים חשש כבד לחייו. 

משלא חזר הביתה, אשתו של אגייאר פנתה למשטרת מיאמי, ובמקביל, באישון לילה, סירתו של גומא התגלתה כשנסחפה לחוף כשהאורות דולקים והמנוע פועל, אך גומא לא היה בה.

לחוקרי משטרת פורטלוטרדייל עדיין אין קצה חוט שיוביל לפתרון התעלומה. מבדיקה שנערכה לסירה שהגיעה אל החוף, עולה כי לסירה נגרם נזק, כזה שעשוי להיגרם כתוצאה מרוחות עזות וגלים גבוהים. על פי הערכה גומא, שהיה על הסיפון, איבד את שיווי משקלו ונפל למים. 

חבר הדירקטוריון של הפועל ירושלים יעקב לירז מספר הבוקר על הדאגה לגורלו של גומא "אנחנו חוששים מאוד לגורלו ומצפים לנס שיבשר על הימצאו שלם ובריא".  לירז ציין בדבריו כי כל יום קיים עם אגייאר שיחה על התנהלותה של הקבוצה ואתמול שלא צלצל אליו הוא החל לדאוג לשלומו.

כזכור, בשנת 2010 אושפז אגייאר בכפיה בבית החולים תל השומר לבקשת משפחתו. יום לפני האשפוז פורסם ראיון שנתן למקומון הירושלמי, ובו אמר המיליונר כי חצה עם אשתו את הגבול לעזה, ונפגש שם עם גלעד שליט, כשזה עוד היה בשבי.