כתובות בערבית על קירות בית הכנסת

אלמונים ריססו הלילה כתובות בערבית על קירות בית הכנסת במושב מאור במועצה האזורית מנשה. בכתובות תפילות בערבית ודברי שבח למוחמד.

תגיות: ערבים יריחו
אורנית עצר , ב' בתמוז תשע"ב

כתובות בערבית על קירות בית הכנסת-ערוץ 7
כתובות בבית הכנסת ביריחו
יריחו

"תג מחיר ערבי". אלמונים ריססו הלילה כתובות בערבית על קירות בית הכנסת במושב מאור במועצה האזורית מנשה. בכתובות נכתבו תפילות ודברי שבח לנביא מוחמד. המשטרה חוקרת את האירוע.

קב"ט מועצת מנשה, איציק שלומי, סיפר לערוץ 7 על האירוע, "הגנן היה הראשון שהגיע למקום והוא חשב שילדים קשקשו את הכתובות. כשהמתפללים הגיעו לתפילת מנחה הם ראו שזה בערבית. הודיעו לי על האירוע והבוקר הגעתי לשם".

"שאלתי מה כתוב שם והבנתי שאלו קטעי תפילה לא כתובות נאצה או משהו נגדנו", הוסיף.

לדבריו האירוע העלה לחברי המושב אירועי טרור קודמים, "מושב מאור חווה בעבר אירועי טרור. לפני מספר שנים נכנס לשם מחבל ורצח מישהו, פעם אחרת נכנס מחבל והוא נתפס. לפני שנתיים הייתה תופעה אחרת של יידויי אבנים על הכביש". הוא מציין כי "יש לתת לאירוע את תשומת הלב הראויה, המשטרה חוקרת ואני מקווה שיהיו תוצאות".

לפני כחודש חולל בית הכנסת העתיק בנערן סמוך ליריחו. קבוצה של מתפללים שהגיעה למקום הבחינה בצלבי קרס וכתובות גרפיטי בעד מדינה פלסטינית והשחתת הפסיפס העתיק.

בגרעין יריחו אמרו כי, "מדובר בחציית קו אדום, הפסיפס ההסטורי הוא עדות להסטוריה של עמנו. אם צה"ל לא מסוגל לשמור, נגן בגופנו על בית הכנסת".

יו״ר ועדת ביקורת המדינה, ח״כ אורי אריאל אמר לאחר האירוע כי "השחתת בית הכנסת ביריחו מוכיחה כי היחידים שיכולים, רוצים ומסוגלים לשמור על קדשי ישראל אלו כוחות הביטחון שלנו. שוחחתי עם מנהל רשות העתיקות, שוקה דורפמן וביקשתי ממנו שיפעל מיידית לתיקון הנזקים ואני קורא לראש הממשלה להורות על החזרת השליטה הישראלית בבית הכנסת".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר "אני קורא לשב"כ ולמשטרת ישראל להתייחס לפגיעה בבית הכנסת כאילו זה מסגד, אחרת השלטון הוא זה שייתן דרור לפעולות תג מחיר".