בנות השירות הלאומי של גרעין 'אורות' הפועל בחסות הגרעין התורני "אומץ" בעכו, סיימו בימים אלו חודשיים מרוכזים של פעילות בסימן זהות ישראלית.

במסגרת חודשי הפעילות, מעבר לפעילות ההתנדבותית הקבועה של בנות השירות בבתי הספר ובמרכזים החינוכיים בעיר, פעלו הבנות להגברת תחושת הגאווה במדינת ישראל.

בשיאו של החודש קיימו הבנות מבצע מיוחד ברחבי בתי הספר היסודיים במסגרתו כתבו הילדים על מגן דוד מדוע הם גאים להיות ישראלים, מגני הדוד נתלו על שלט ענק בכל בית ספר ומכל בית ספר נבחר תלמיד עם התשובה המקורית ביותר אשר השתתף בתחרות עירונית סביב הנושא, כאשר פעילות דומה נערכה גם במועדוניות הרווחה שמפעיל הגרעין ביחד עם עיריית עכו.

בנוסף לפעילות במוסדות החינוך חילקו הבנות במהלך החודש דפי מידע לתושבים, תלו עשרות שלטי 'גאים להיות ישראלים' ברחבי העיר וחילקו סטיקרים מיוחדים. פעילות נוספת שערכו הבנות הייתה תליית שלטי מידע על שמות רחובות בעכו המספרים את סיפורם של האנשים מאחורי שמות הרחובות, פעילות שזכתה לתהודה רבה בקרב תושבי הרחובות.

"בתקופה האחרונה הרגשנו שיותר מדי אנשים ממורמרים, בין אם זה בתקשורת ובין אם בשיחות עם תושבים  ושכנים- 'כמה רע פה', 'כמה יקר פה', 'כמה קשה פה'", סיכמה השבוע מרכזת גרעין בנות השירות, בת-שבע משה מגרעין אומץ, את הפעילות "החלטנו לקום ולעשות מעשה, להחזיר לתושבים את הגאווה להיות חלק ממדינת ישראל, להזכיר לכולם כמה טוב לחיות פה על אף הקשיים ולשמחתנו התגובות הרבות היו נלהבות ומחזקות"